Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális eljárás? Ovigond.

Figyelt kérdés
Lányom most kezdi az ovit. Már tavasszal is látszott, hogy vannak gondok, mert alig lehetett kinyomozni, mikor kell beiratkozni. Azóta egyszer sem keresett meg az intézmény se levélben, sem sehogy. Én próbáltam érdeklődni, hogy mi lesz a jele, vagy mi kell. Erre vagy vállvonogatás a válasz, vagy hogy "ááá, majd lesz valahogy, ne tessék aggódni". Harmadszori kérésre nagy nehezen lekaparták nekem egy cetlire, hogy mit kell vinni, de a listáról lefelejtették pl. az ovizsákot... Az utolsó csepp az volt, hogy hétfőn már vittem volna a lányom, meg is beszéltem az óvónénivel. Erre szombaton kapok egy telefont, hogy bocs, most újítják fel a mosdót, ha lehet, ne vigyem a gyereket... Mi vaaan???? Szerintetek ez normális, hogy ennyire nem kommunikálnak a szülővel? Nem kellett volna legalább egy szülői értekezletet tartani, vagy levélben értesíteni a szülőt dolgokról? Vagy ez a normális, és szokjam meg? (Kis faluban lakunk, egy ovi van, nem tudok másikba menni, de mivel a kicsivel itthon vagyok gyes-en, erősen elgondolkodtam, hogy én egy ilyen intézménybe nem viszem be a gyereket.. ) Szerintetek nem gáz?
2011. aug. 25. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi annó jeleztük az ovinak, hogy szeretnénk ha odajárna a gyerekünk. Küldtek meghívót a nyílt napra, ahol mindent elmutogattak, elmagyaráztak. Aztán küldtek tájékoztatót a beiratkozásról, és aztán nyár elején volt szülői értekezlet, megmondták melyik csoportba fog járni a gyerekünk, elmondták az óvónénik, mik az elvárásaik, mit fognak csinálni a gyerekek, elmondták szinte percről percre a napi rendet, mindent megmutogattak, választottunk jelet, volt ismerkedési hét, amikor csak úgy be lehetett vinni a gyereket sőt a családlátogatások is lezajlottak már.


Én nem vinném ilyen helyre a gyerekem. Mi kis faluban lakunk, kb ugyanez a híre az itteni ovinak, behordom a gyerekem a városba (egyébként én is GYES-en voltam, de most már mindkét gyerekemet vinni fogom a városba), jó nekem van saját kocsim, így könnyen hozom-viszem. De én iskolába sem viszem ide a faluba.

2011. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az óvodának nagyon meghatározó, hogy ki a vezetője. Még jobban, hogy az a vezető miként viszonyul a polgármesteri hivatal oktatási osztályvezetőjéhez.
2011. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég furcsa dolgokat írsz. Ha jól gondolom, most lesz kiscsoportos a gyerkőcöd. Nálunk a beiratkozást mindenki tudja a faluban, sok helyre ki van plakátolva. Már akkor bemutatja a főnök a leendő óvó néninek a gyereket és anyucit. Júliusban tartunk egy szülői értekezletet, ahol minden fontos dolgot megbeszélünk. Ez csak mini csoportban van, később év elején van szülői (középső, nagycsoport...)
2011. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is elgondolkodnék, hogy vigyem-e ebbe az oviba a gyerkőcöt.

Mi is kicsi faluban lakunk, 1 ovi van. Nálunk a beiratkozáskor már mondták ,hogy fel van véve a gyerkőc, pedig nagy hassal mentem, szülés előtt 2 hónappal. Szülői is volt júniusban, elmondtak mindent, lehetett kérdezni.

2011. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen, vidéken gyakran visszaélnek azzal, hogy nincs másik ovi, úgyis odaviszed a gyereked, ők megkapják a normativát, és a kicsi meg le van sz...va.

Ha tehetném, én se vinném a miénkbe a másodikat, eleget szenvedtem az elsővel is, de egyelőre nincs miből válogatni. Állítólag most új a vezetőség...hát én még nem láttam semmi változást, ugyanígy kell nekünk is nyomozgatni.Jövő héten elseje, és még egy szót nem szóltak, nincs ovis jel, se más...

2011. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!