Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap fogok menni fogorvoshoz...

Holnap fogok menni fogorvoshoz tömésre de nagyon félek, kérhetek tőle olyan érzésteleníttő sprey-t? és az mennyibe kerülne? 15/l

Figyelt kérdés

#fogak #fogorvos #fúrás #érzésteleníttő
2015. júl. 16. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom tömésnél alapból érzéstelenítenej, vagy spay-el vagy inkekcióval. De persze kérheted külön, ha nem adna automatikusan, nem hiszem hogy tőbbet kerülne emiatt.
2015. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha magánrendelésre mész, alapból kap érzéstelenítő injekciót, ha sima sztk-ra, akkor nem szoktak sima tömésnél adni semmit, mivel nem fúr le az idegig, és elvileg nem szabadna fájnia. ha mégis le kell fúrnia idegig, akkor adnia kell, különben frászt kapsz a fájdalomtól :D


de ne félj, nem vészes az egész, főleg érzéstelenítővel. csukd be a szemed és gondolj valamit szépre :)

2015. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. júl. 16. 16:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Bullshit!

Kár riogatni a gyerekeket, a fájdalom mindenkinél más szintű.


Nekem gyökérkezelték a fogamat érzéstelenítő nélkül, nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehet bírni simán. - pedig én is fostam világ életemben a fogászoktól.


Egy alkalommal direkt kértem, hogy ne adjon érzéstelenítőt, mert tudni akarom, hogy mitől voltam befosva 30 éven át. Nem adott, semmi nem volt. 0 fájdalom.


Szóval érthető, hogy izgulsz, az ember mindig tart attól, ha valamit a fején/fejében babrálnak, de eddig még mindig mindenki felállt a fogorvosi székből, nem ájultak el a fájdalomtól... no para. ;)


A Lidocain spray, amit említesz szerintem ingyenes, ha injekcióba kapod, azért már lehet, felszámolnak valamit.

2015. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban, még kb. 12 éves korban is szinte halálfélelmemvolt a fogorvosi vizsgálat előtt. Azt hiszem ,valahogy nem bíztam bennük. Ezt most már felnőttként nem is értem, hogy lehetett. Egyetértek azzal, hogy emberenként más -más fájdalomszintet jelent egy fogászati kezelés. Mostanra nekem már alig jelent fájdalmat , bár más szempontból ez lehet, hogy kedvezőtlen, mert lehet, hogy elhaltak, v. elsorvadtak az idegek amik fájhatnának (ha van ilyen). Akinek nagyobb féjdalmat okoz, az érthető, hogy jobban is fél tőle. Kívánom, hogy azért sikerüljön legyőznöd a félelmet, azután majd már jobb lesz. (Túl fogod élni -bocs')
2015. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na fájt?
2015. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne felj, az injekcio se veszes. Mondjuk fogorvosa valogatja, hogy ki mennyire finoman tudja beadni.
2015. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekem kedves a fogorvosom és nem félek már ha menni kell és nem is fáj annyira,jól megcsinálja :D ne félj nem olyan rossz az,van annál sokkal rosszabb is,de jöhetsz ide is :P
2015. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat,nem fájt egyáltalán mert nem volt akkora a lyuk,azt mondta a fogorvosom: Régen sokkal rosszabb voltál(ugráltam....)

Csak könnyztem amúgy semmi :) Mindenkinek hálásan köszönöm! :)

2015. júl. 21. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!