Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elég sok fogamról kell röntgen...

Elég sok fogamról kell röntgent készíttetni, de félek a röntgen káros hatásától, ezért panoráma felvételt csináltassak inkább?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 10:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy mikor célszerű egyenként és mikor panorámát?
2015. júl. 25. 10:22
 2/7 Yolo2 ***** válasza:
Az orvosod tudni fogja, hogy melyikre lesz szükséged és ne aggódj, arra is odafigyelnek, hogy ne kapj túl nagy sugárdózist.
2015. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fogszabályzás előtt kellett egy csomót csinálni, először egy panorámára küldött, majd abból kiderült, hogy mi a helyzet, és kellett egy fogamról többféle is, na akkor kb 5x-6x készült kép egy alkalommal. Azóta is kb évenként nagyon max. félévenként csináltatok panorámát vagy arról a fogamról egy kis képet. De köszönöm, jól vagyok, ennyitől nem lesz bajod. És az a baj, hogy te hiába akarsz emiatt egy panorámát, néha az kevés az orvosnak és kell valami amin jobban látszik egy adott rész. Szóval ne aggódj, csináltasd meg őket nyugodtan.
2015. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj.. 12 éves voltam, volt egy kezdődő tüdőgyulladásom. Mivel kb 2 hét volt mire kialakult, az orvosom minden hétfőn, szerdán és pénteken mellkas röntgenre küldött vagy 2 hétig de utána is készült még. És orvos volt, akkor annyira nagyon káros csak nem lehet, ha 12 éves gyereket ennyire sugároznak. Ólomköpenyt adnak egyébként így védik a belső szerveidet. Nem kell félni tőle.
2015. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Atya,világ!Az az orvos nem volt norm...s,4-es válaszoló!De az sem norm...s dolog,hogy nincs panasz a fogra,de félévente röntgenezteted 3-as.

Már pedig a röntgensugár káros,azért adják a gallért is,hogy a pajzsmirigyet ne vágja gajra!

2015. júl. 25. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kell sokszor röntgeneznem, mert még mindig tart a kezelés. De ez hosszú sztori.
2015. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, tüdőgyulladás nem játék, magas lázam volt és szenvedtem eléggé. A röntgen káros igen viszont vannak helyzetek, amikor sokkal kevésbé rossz. Neked az összes kérdéses fogad (már amit röntgeneztetni kell) lehet akár gyulladásos góc a szervezetben, ami szintén káros. Így a röntgen a kevésbé rossz. Ha lehet pedig adnak ólomköpenyt (neked pedig lehet, egy mellkas röntgennél már ugye nem), hogy védjék a belső szerveket, tényleg ne aggódj. Az a pár felvétel nem okoz kárt, a problémákhoz ettől több kell.. folyamatos sugárzás. Ha minden nap készülne egy pár felvétel, már tényleg káros lenne.
2015. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!