Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi okozhatja, hogy amikor...

Mi okozhatja, hogy amikor lefekszek, alszok utána mintha valami szétmarta volna a fogaimat és érzékenyebbek is ilyenkor? De napközben meg semmi bajuk sincs, és még csak azt sem érzem hogy esetleg sok lenne a gyomorsavam.

Figyelt kérdés

2015. júl. 25. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy vicsorogsz almodban, esetleg meg nyikorogtatod is a fogad?
2015. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt mindig fogat kell msoni alaposan, helyes módszerrel, fogköztisztító kefével is.


További lehetséges ok a korábbi válaszoló által említett éjszakai fogcsikorgatás, ez ellen fogorvos tud adni harapásemelőt.

2015. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fogamat rendszeresen mosom és nem hiszem hogy fogcsikorgatás miatt leene mert mondom olyan mintha savat vettem volna be a számba, és öblögettem volna vele. Így olyan kiszolgáltatottnak érzem ôket. Másfelôl azért sem gondolok csikorgatásra mert most is lepihentem, csak feküdtem és most megint olyanok. De egy idô után elmúlik.
2015. júl. 25. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Refluxod lehet. Vízszintes helyzetben könnyen visszajön a savad. És ez bizony káros a fogakra.
2015. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne kozvetlenul lefekvés elott moss fogat, hanem egy 40-50 perccel elotte. Ugyelj ra hogy ne maradjon fogkrem a szadba, oblogesd ki tobbszor is. Lefekves elott igyal meg egy pohar vizet. Ezt az erzest okozhatja az is hogy a fogkrem kiszaritja a szad, vagy eppen alvas kozben kiszarad a szad, de akar az emlitett reflux is
2015. júl. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. júl. 30. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!