Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Viszket a szájpadlásom,...

Viszket a szájpadlásom, fogínyem az almától meg néhány gyümölcstől. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Én szeretem az almát a fáról leszedve, de ezután mindig viszket a szájpadlásom vagy a fogínyem. Sokszor mondják, hogy ez a savanyú almától van és inkább egyél ilyen almát aztán attól is ugyanúgy viszket.

Esetleg van valami amivel élvezhetem a gyümölcsevést úgy, hogy utólag ne kelljen ezt a kellemetlent érezni?



2015. aug. 12. 15:44
 1/7 anonim válasza:
Nem lehet hogy allergiás vagy rá?
2015. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát sok dologra vagyok allergiás. Egyébként 16 éves fiú vagyok, ha esetleg ez fiatalkori okból eredne.
2015. aug. 12. 15:54
 3/7 anonim válasza:
Én is 16 éves vagyok, lány. Én például a kiwire vagyok allergiás és viszket a szájpadlásom tőle meg csíp. Lehet allergiás vagy rá! De ha leszeded a fáról utána megmosod ugye?
2015. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mosd le az almát mielőtt eszed, esetleg hámozd is meg, lehet, hogy vegyszeres és az irritálja a szádat, de néhány gyümölcsre lehetsz allergiás, attól is viszketheted a szád, vagy a torkod. Azokat hanyagold.
2015. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam az őszibarackra és a sárgadinnyére allergiás, mindkettőtől nagyon viszlet a torka.
2015. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem mindig mosom meg, de az semmit sem számít, ha megmosom, ha nem viszketni fog tőle. Én úgy tanultam a faluból, hogy nem szabad meghámozni, mert az egészségtelen
2015. aug. 12. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:

nem egészségtelen, legfeljebb egészségesebb lehet, hahéjával együtt eszed.

Azt mondják, a héjában van a vitamin.


Nelem viszont a héja néha epegörcsöt okoz, pedig nem vagyok beteges, vagy finnyás (47N)

2015. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!