Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néhány módszer depresszió ellen?

Néhány módszer depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon eluralkodott rajtam a depresszió (nem újkeletű dolog), és már egy ideje öngyilkos gondolataim vannak. A családomban nem bízok, pszichológushoz pedig nem szeretnék menni (túl drága és nem akarom hogy kitudódjon... senki nem tud róla, hogy mi kínoz már évek óta)... Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy oldotta meg? Értelmes válaszokat kérnék :)... Az is jó lenne, ha beszélhetnék valakivel, aki ismeri ezt az érzést.


19 (két hét híján 20) / F



2015. máj. 27. 00:29
 1/7 anonim válasza:

Meg kéne vizsgálnod, hogy miért van öngyilkos gondolataid.

Kérdezd meg magadtól-ez az első lépés.A pszihológust én sem ajánlom.

2015. máj. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
értékeld az élet apró örömeit (pl.:van neted,van tető a fejed fölött stb...)
2015. máj. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok. Ha gondolod beszélgethetünk.

19l

2015. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne próbálkozz az öngyögyítással, keress fel egy jó pszichiátert. Semmi nem fog kitudódni, az aktádat bizalmasan kezelik, és köti őket az orvosi titoktartás.
2015. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én szedek antidepresszánst, úgy tűnik mintha használna, de lehet, hogy csak placebo, mert elég gyenge a hatása.


De hosszútávon ezen csak a pszichoterápia segít, fel kell tárni az okokat. (az ha nem beszélsz róla súlyosbítja a depressziót, ez tapasztalat). Ne szégyelld, aki "agykurkásznak" meg kuruzslónak hívják a pszchiológusokat, azok még nem találkoztak jó terapeutákkal.


Nekem is hasonló problémáim vannak, ha gondolod írj üzenetet, átéltem a helyzetedet, szívesen beszélek róla.

2015. máj. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én megértelek, kamaszkorom óta szenvedek tőle és már nem is tudom, hány szakembernél jártam az évek során.


A következők a tanácsaim:


1. A pszichológus nem haszontalan (nem biztos, hogy rossz ötlet a terápia), de ő nem fogja megoldani a gondjaidat, viszont rávilágíthat olyan dolgokra, amiket magadtól nem látnál meg. Drágának drága, az igaz, de ha suliba jársz, talán fordulhatsz az ottani szakemberhez.


2. Aki depressziós, az nem leli örömét a dolgokban. Két dologra lenne szükséged: 1. találj valamit, ami lelkesít, 2. foglald el magad ezzel és ne hagyj időt magadnak a saját magadon való agyalásra. Mikor érezted utoljára egészségesnek magad? Mikor örültél valaminek igazán? Mi az, ami úgy érzed, hogy nagyon hiányzik az életedből? Ha mélyen magadba nézel, van valami, ami lelkesít?


Valami olyasmit keress, ami önmagában örömet adok. Tehát ne olyanra gondolj, mint egy munka, amit nem szeretsz túlságosan, és nem igazán érdekel, de kapsz érte óránként 1000 forintot és ezért csinálod. Azt kellene megtalálnod, ami a maga jogán örömet okoz, eredménytől függetlenül. Ami játéknak tűnik. Nekem pl. ilyen a zongorázás. Nem tudok zongorázni, csak rövid ideig tanultam már kamaszkoromban, de van egy jó belső hallásom, és ha leülök és játszom valamit, mindig az az érzésem, hogy egy réges-rég megtanult dolgot elevenítek fel. Mintha mindig is bennem lett volna. Valami ilyesmit keress.

2015. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*jav.: önmagában örömet ad
2015. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!