Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyedül félek, valaki szentkir...

Egyedül félek, valaki szentkirályi gyökérhúzás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Holnap lesz 2 szabadnapom (aug19,20) és gondoltam elmegyek a szentkirályiba fogat húzni, azaz gyökeret, sajnos a fog már nincs meg.

De valahol egyszer olvastam, h nem tanácsos egyedül menni, ne h rosszul legyek hazafele.

Nem tudom, h varrni fogják.e, de nagyon félek. 1 hete már fájdalomcsillapítón élek kb, és az is ott van, h utána aug 20, ünnep.

Merjek elmenni holnap reggel egyedül? Így ünnep előtt? Vagy inkább majd "kérjek" 1 napot a melóban? (csak nemrég kezdtem ott újként)

Köszönöm!

Amúgy a szentkirályi szájsebészetről véleményetek?

Lehet, h be van gyulladva a fogam, és azért fáj? akkor fog hatni a szuri? gyökérkezelésnél nem hatott.


2015. aug. 18. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát először is le kéne húzni a gyulladást (Dalacin és Cataflam V kombináció, de mindkettő vényköteles). Ha sikerült lehúzni, akkor fog hatni az érzéstelenítő. Viszont 4 napos ünnepnek nem túl jó neki menni sem egy műtéttel, hiszen ha bármi van csak ügyeletre tudsz majd visszamenni, de ugye fogfájással sem. Én megpróbálnék olyan dokit keresni, aki először a gyulladást fogja kezelni, sajnos ez magán doki (saját doki), akihez jársz, de nyilván az írásodból az derül ki, hogy nincs állandó fogorvosod. Nem hiszem, hogy a Szentkirályi utcában foglalkoznának a gyulladás lehúzásával :-(
2015. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"van saját orvosom" felhívtam a héten, h rettentően fáj a fogam, tudna.e írni beutalót a szájsebészetre, h ne kelljen órákat pluszban várnom. 3 hét múlva fogad az orvosom, akkorra kapok időpontot és akkor írnak beutalót vagy menjek az sztk.n belüli ügyeletre... és az sztk belüliek nem szeretnek beteget "cserélni" azaz akihez mentél x éve elsőnek, oda járjál, de hozzá meg 3-4 hét a várakozás :(
2015. aug. 18. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát őszinte leszek, cseréld le a dokidat! :-(

Aki fogfájásnál (tehát nem csak ellenőrzésre akarnál menni) közli veled, hogy szenvedj még nyugodtan 3 hetet (ezzel az időpont adással burkoltan ezt mondta ki).

Próbálj meg szerezni Dalacint és Cataflam V-t. Háziorvos is felírhatja, vagy hívd vissza ezt a nagytudású dokit, hogy legalább a gyulladás (fájdalom) enyhítésében segítsen.

2015. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most 4 napos ünnep lesz? azaz 4 napig nincsen ambulancia sem? óóó azt hittem, h pénteken lesz, mert én is megyek péntek-szombaton dolgozni, tény másmilyen helyre. Holnap akkor telefonálok. Megpróbálok más orvoshoz átmenni szt.n belül, csak kérdés kihez. Köszönöm azért a választ, akkor még 1 hétig folytatom a gyógyszert vagy próbálom kibírni.
2015. aug. 18. 20:48
 5/10 A kérdező kommentje:
dalacin és a cataflan v, ezek tabletták?
2015. aug. 18. 20:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Elkísérlek ha gondolod.
2015. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A dalacin az kapszula:

[link]

a Cataflam V úgy néz ki mint egy tabletta, de vízben fel kell oldani és úgy meginni:

[link]


Azért a gyomrodra vigyázz, esetleg vegyél Normaflore-t is (az nem vényköteles) hogy a bélflóráidat pótold, a sok gyógyszer ugyanis tönkreteszi.

2015. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondolkoztam a magánorvoson is, de az elég drága, és ott is kifoghatok egy rossz orvost. :(
2015. aug. 18. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Voltál a Szentkirályiba?
2016. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, kihúzták, meg sem éreztem. Nagyon ügyes, profi volt a doki:)

Most újra kéne mennem oda, bölcsességfog húzásra, de nagyon félek. :( szerencsére nem fáj ez. :)

2018. febr. 13. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!