Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettenetesen félek a fogorvost...

Rettenetesen félek a fogorvostól, de már muszáj elmennem, viszont nagyon tartok attól hogy mit fog mondani az orvos illetve hogy fájni fog és valószínűleg drága is lesz. Tudnátok valami biztatót írni, esetleg valami tanácsot?

Figyelt kérdés
Még csak 17 vagyok de elég rossz állapotban vannak a fogaim, genetika miatt is mert elég gyengék a fogaim, illetve ilyen téren elég felelőtlenek voltak a szüleim amiért elég mérges is vagyok rájuk mert velem szúrtak ki nem magukkal.Nem volt kiskoromban az hogy addig nem fekszek le amíg nem mostam fogat és még fogorvoshoz se nagyon vittek. Persze amikor idősebb lettem lehetett volna annyi eszem hogy ez fontos és elmehettem volna egyedül is de nagyon féltem de most rávettem magam és holnap délelőtt megyek.Sajnos már az alsó fogaim közül hátul szinte teljesen letört 5 (2 jobb oldalt, 3 bal oldalt) felül pedig 2 (mindegyik oldalon egy) jobb oldal alul a leghátsó meg van repedve az első fogaim rendben vannak.Rettenetesen szégyellem de most minél előbb szeretném megcsináltatni. Valami hasznos tanács? Ez nagyon sokba fog kerülni? Tudom hogy 18 év alatt az alap kezelés az ingyen van de fogpótlás az gondolom nincs és nekem valószínűleg szükségem lesz sajnos arra is.

2015. aug. 27. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ára mindenesetre ne neked fájjon, hanem a szüleidnak, hiszen ők fizetik. A legjobb, amit tehetsz, hogy elmész fogorvoshoz és megcsináltatod. Néhány alkalom után túlleszel rajta, és büszke leszel rá, hogy ezt megoldottad és szépek a fogaid. A fogorvos előtt ne szégyelld, mert ő abból is, hogy a betegből egészségeset csinál.
2015. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a körzeti fogorvosnál 18 év alatt a pótlás is ingyen van tudtommal. Elmész, valószínűleg elsőre nem csinál semmit csak megnéz és beutal röntgenre ha már ennyi a rossz fogad. Kérdezz rá nyugodtan az árra, nem egyszerre kell kifizetni egyébként hanem mindig amit csinál.
2015. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fogmegtartó kezelések vannak ingyen 18 éves korig ill amíg nappali tagozatos hallgató vagy. Az esztétikai kezelések fizetősek a fogpótlások szintén (és mindegy, hogy 2 éves vagy, esetleg 5 éves 10 vagy 16, 18,28,50, 500 mindenkinek!) Ha korona kell a megmenthető fogakra az kb 35 ezer forint / darab, tömések 5-15 ezer forint, gyökérkezelés csatornánként 7-9 ezer forint .. számolgass. kb 250-300 ezer így látatlanban sztk sufnituning hentesnél. Altatásos és esztétikai fogászaton akár dupla pénz. A felelősséget pedig viselni kell és nem elhárítani!! >> " a fogaim, genetika miatt is mert elég gyengék a fogaim, illetve ilyen téren elég felelőtlenek voltak a szüleim amiért elég mérges is vagyok rájuk" - ilyet kb még a 12-16 évesek mernek írni, mondani. xdDDD
2015. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!