Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rossz ízűnek érzem a...

Nagyon rossz ízűnek érzem a fogaimat, fogmosás után szinte azonnal büdösnek érzem a szám, szájvíz használata kb fél óráig használ, azután ismét kellemetlen szagot érzek és az orromon kimenő levegőt is nagyon büsösnek érzem, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elöször fogorvoshoz kell mennem de sajnos 1-2 hétig nem tudok a munkám miatt és utána is 1 vagy max 2 napom lesz orvosolni ezt a problémát. Igazábol nem is a lehelletem büdös, vagy legalábbis én azt nem érzem annak.Az orromon néha olyan büdsöset érzek hogy az valami szőrnyű. Kb 2 hete jelentkezett, azóta nem folyamatosan de küzdök vele. Nem is tudom igazábol hogy mivel van a probléma.Nagyon szégyellem magam miatta, nem merek emberek közelébe menni, de sajnos a munkám során muszáj. Idegileg kicsinál ez a szőrnyű szag. Volt már valakinek ilyen, vagy valami ötlet? Ha lehetőségem lesz rá rögtön megyek fogorvoshoz de az minimum két hét még. Van egy különös dolog amire felfigyeltem és nem tudom mi az összefüggés de leírom. Van egy lépcső amin többször járok le föl és mikor leérek rajta utána szoktam a legbüdösebbnek érezni az orromon kimenő levegőt és ez kb minden 2. alkalomnál érzem és mikor lehajolok és kilégzéskor az orromon megy át a levegő. Elég fura én sem értem. Van valakinek valami használható ötlete mi a franc lehet a bajom és 2 hétig hogy tudnám ezt valahogy kicsit orvosolni, javítani rajta? Három hónappal ezelött nagyon rosszúl étkeztem, szinte semmit nem ettem kb 1 hónapig, iszonyu stresszes voltam rengeteget fogytam. Mára már normálisan eszem, iszom is bár nem túl sokat. Olvastam hogy gyomor probléma is lehet, azért írtam hogy az étkezésem most jó de elötte nagyon rossz volt. Ja és ezt a szagot nem folyamatosan érzem, van hogy fél óráig semmi és utána érzem csak, van hogy többször egymás után. Elég változó. Azt sem tudom biztosan hogy a számból jön, vagy máshonnan. Állitólag az orron nem érezzük a kifelé távozó levegő szagát, nem rég olvastam valahol, én mégis mocskos büdöset érzek. Bármi használhatót szívesen fogadok, ötletet, tippet. És ha tudok azonnal megyek fogorvoshoz de lehet hogy nem is ott van a baj.
2015. szept. 4. 09:30
 1/6 Bajer ***** válasza:
Nekem 2-szer volt ilyen és magától elmúlt. Enyhe arcüreg gyulladás lehetett. Ha nem múlik el, muszáj lesz legalább valami gyógyszert szedned rá ha orvoshoz menni nincs időd.
2015. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana elmenned fülészetre és fogorvoshoz, ajánlom a fogselymet is, a fogmosás nem elég és ha nem szedeted le évente a fogkövet, akkor attól is lehet rossz szájíz.
2015. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szuvasodás és gyulladás is okozhat szörnyű szagokat. Ha végigfuttatod a nyelvedet a fogaidon, rossz ízt nem érzel? (A lépcsőn szerintem csak azért érzed intenzívebben, mert szaporábban, mélyebben veszed a levegőt, több jut a bűzből az orrodba.)
2015. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, néha nagyon rossz ízűnek érzem a fogaimat és akkor érzem a nagyon kellemetlen szagot is. Fogorvosnál 3 hónapja voltam, fogkőt leszedetni és átnézetni a fogaimat.Fél évente legkésőbb szoktam menni. Nem tudom lehet e valami köze hozzá de sajnos az utóbbi 1-2 évben elég sok baj volt a fülemmel, sokszor begyulladt, mindenféle különösebb ok nélkül, nemrég pedig volt egy arcüreggyulladásom is. Most nem érzem hogy fájna valamim, picik köhögök és a bal orromon néha úgy érzem mintha egy picic el lenne dugulva, de ezt sem mindig. Ma kicsit jobb volt a helyzet, nem éreztem annyira erősnek és olyan sokszor sem azt a kellemetlen szagot, nagyon remélem elmúlik.
2015. szept. 6. 00:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem inkább fül-orr-gégészeti problémának tűnik. Az arc-és az orrmelléküregekből származó gyulladás szaga, illetve a mandula vagy a középfülgyulladás szaga is eljuthat az orrba. Esetleg ha gyakran pattan el egy hajszálér az orrodban, attól is érezhetsz kellemetlen szagot. Főleg mivel hajoláskor és szintváltozáskor jelentkezik.

A stressz és vele együtt a folyadék és tápanyaghiány kikészíti a gyomrot, túltermelődik a gyomorsav és ennek a reflux csak az egyik következménye. A folyadék a legfontosabb, igyál sokat és lehetőleg szénsavmentes tiszta vizet. A magnézium egyébként kiváló savlekötő.

Ha lenne fogköved, szuvas vagy gyulladt fogad, az szintén okozhat szagot, de szerintem nálad nem ez a fő probléma.

2015. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Voltál azóta orvosnál? Kiderült, mi okozza a problémát?
2015. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!