Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg lehet szokni a fogkoronát?

Meg lehet szokni a fogkoronát?

Figyelt kérdés

Tegnap raktak fel ideiglenes fogpótlást és fogkoronát. De egyszerűen nem bírom elviselni, mintha valami játék fog lenne, vagy hogyan fogalmazzam meg. Meg lehet szokni? Vagy örökre így lesz, hogy érezni fogom?

Köszönöm előre is.


2015. szept. 4. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Nem is fogod érezni. Idő kell hozzá. Na meg ez még csak ideiglenes, lehet hogy azért is rossz.
2015. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most még nem tudom elképzelni, hogy nem fogom érezni. Tegnap óta ki se mozdultam.
2015. szept. 4. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen hamar meg lehet szokni.Nekem is olyan érzés volt mintha tele lenne a szám.Folyton a nyelvemmel piszkáltam,de néhány nap alatt elmúlt :)
2015. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég hamar megszokod és a sajátodnak fogod érezni. Nekem kb. 8 évig volt fent a fogpótlásom koronával. Emlékszem ,hogy az első napokban olyan volt, mintha rágógumit tömködtem volna oda, meg úgy éreztem túl magas, pedig pontosan illeszkedett, pedig nem volt az, csak újra meg kellett szokni, hogy megint van ott fog. Aztán sajnos az idén leszedték, mert a korona alatt elromlott a fogam. Most meg azért jár oda folyton a nyelvem, mert ott a hézag és az éles, lecsiszolt fog. Alig várom hogy legyen pénzem és újra megcsináltassam. Azért is sürgetném, mert az évek alatt megszoktam a pótlást, és nem akarok elszokni az érzéstől. Szóval hidd el, hamar megszokod.
2015. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem, szokatlan volt-e az elején, maximum minimálisan, de igen hamar megszoktam. Van 2 hidam s egypár koronám, teljesen olyanok, mintha saját fogak lennének.
2015. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok lesz. Ma nem tudom, hogy túl idegeskedtem ezt vagy lehet, hogy ennyire nem bírom elviselni, hogy ma elájultam a boltban. Volt esetleg valakinek ilyen tünete?
2015. szept. 4. 19:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan kikészültél idegileg. Lehet féltél is a kezeléstől. Stressz utáni traumád lehet. Engem is megviselt a mostanában végzett fogorvosi beavatkozás. Szedjél B-MAX-ot, és magnéziumot.
2015. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon nehezek ezek a napok, remélem könnyebb lesz. Még attól tartok, hogy ha felrakják a véglegest, azzal is átmegyek újra ezeken. Újból megszokni stb.
2015. szept. 6. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!