Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ember fogazata hozzá tud...

Az ember fogazata hozzá tud szokni az évek alatt, ha sosem mos fogat?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, csak nem a szádban, mert onnan ki fognak esni, mielőtt betöltenéd a negyvenet.


Ha szeretnéd megtartani a fogaidat akár életed végéig, akkor mindennap legalább egyszer, méghozzá elalvás előtt moss fogat alaposan, a fogaid külső-belső felszínét és a rágófelületet, az ínyszélnél is, az ínytől távolodó mozdulatokkal; majd ezután mosd meg ugyanígy, fogkrémmel és fogkefével a nyelvedet, a szájpadlást és oldalt a bukkális szájnyálkahártyát is.


Fogmosás előtt és után alaposan öblítsd ki a szádat langyos vízzel.

Fogmosás után meg kell tisztítani külön a fogközeidet fogselyemmel, ugyanis oda nem ér el a fogkefe, és a felnőttkori fogszuvasodás döntően a fogközökből indul el. Tépj le a fogselyemből egy húsz-harminccentis darabot, tekerd rá a két kezed egy-egy ujjára, és feszítsd ki a két kezed között. Ezután a kifeszített fogselymet óvatosan és lassan vezesd be egymás után minden fogközödbe (ne erővel rántsd be, mert akkor megsérti az ínyt), és a kifeszített szálat a fogad oldalán egészen az ínytől végighúzva söpörd le vele a lepedéket, mindkét oldalon. Így haladj végig minden egyes fogközödön. Ha végeztél, ismét alaposan öblíts.


Ezután ajánlott még antiszeptikus szájvízzel is öblíteni.


A fentiek nem igényelnek nagy befektetést, nem szükséges márkás termékeket használni. Én a Tescoban kapható 200 forint / 2db-os fogkefét használom, amely kisméretű feje miatt ideális fogkefe. Ugyanitt veszem a Tesco sajátmárkás fogkrémét, amely kitűnően megfelel. Fogselyemből és szájvízből szintén elegendő valamelyik nagy áruházlánc sajátmárkás terméke.


A fentieken kívül erősen ajánlott évente fogorvosi ellenőrzést végeztetni, fogkövet szedetni (ha van; ha a fentieket rendesen végzed, akkor nem lesz).

2015. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit eszel. Ha már egy kis lepedék van a fogadon, abból fogkő lesz, majd szuvasodás esetleg ínygyulladás, majd kihullik. A lepedék képződésben erősen számít, hogy mennyi cukrosat eszel/iszol.
2015. jan. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fog, a száj nem fog öntisztulni, mint a haj vagy a bőr, ha nem mosod. A száj egy kész baktériumtenyészet és ha nem mosod ezek a bacik elszaporodnak, lerombolják a fogzománcot, fogkő alakul ki ahol még tovább tenyésznek a kis mikro-organizmusok, aztán apránként kiesnek meg kirohadnak a fogak, elhal az íny, az állkapocs csontállománya.
2015. jan. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak úgy szólok hogy szoktam fogat mosni,pusztán elméleti síkon tttem fel a kérdést.

Mivel rendszeres fogápolás mellett is vannak olyanok,mint pl nekem hogy lyukad,szuvasodik egy vagy több fog.

2015. jan. 22. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak úgy szólok hogy szoktam fogat mosni"


Sajnos ezt nem tudtuk kitalálni gondolatolvasással.


"Mivel rendszeres fogápolás mellett is vannak olyanok,mint pl nekem hogy lyukad,szuvasodik egy vagy több fog."


Ez annak a jele, hogy nem jól ápolod a fogaidat, főleg nem használsz fogselymet.

Olvasd el újra az első hozzászólásomat, abban leírtam, hogy tudod helyesen használni. Azzal meg tudod előzni a további fogszuvasodást.


"pusztán elméleti síkon tttem fel a kérdést."


A fogad viszont gyakorlati síkon szuvasodik, fogkövesedik és lukad ki, ha nem a megfelelően ápolod.

2015. jan. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Afrikában,ott ahol a technikai fejlődés mondjuk a szakóca nem hiszem,hogy minden héten vesznek egy kolgétet. Egyszer láttam egy dokufilmet amiben valami fakéreg szerű növénnyel "rágóztak".
2015. jan. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
100 évvel ezelőtt a lakosság minimum 95%-a nemigen foglalkozott fogmosással! Mégis sok öreg magával vitte mind a 32 fogát a sírba. Igaz, hogy nem tömték magukba a rengeteg vegyi anyagot, mint a mai emberek.
2015. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!