Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foghéj alatti fog ugyan úgy...

A foghéj alatti fog ugyan úgy romlik mintha lecsiszolták vna és koronát tennének rá?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Hogy micsoda? Foghéj alatti fog? Most a zománcra és a dentinre gondolsz (a zománc fedi a dentint a koronarészen)? Zománc nélkül bizony a dentin nagyon gyorsan felpuhul és elrohad. Közben pedig a fogbél is begyullad.

"ugyan úgy romlik mintha lecsiszolták vna és koronát tennének rá?" - ha korona van a lecsiszolt fogon akkor hogyan romlana el? Többek között azért teszik rá a koronát hogy ez ne történhessen meg.

2015. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1# Úgy, ahogy egyetértek veled többségében. Annyit tennék hozzá, hogy a fog (akár lecsiszolt fog, amelyen a korona rajta van és mindegy milyen cirkon keverék) nem csak a szájüreg felül tud megpurcanni, hanem szervezet oldaláról is ! Másik fontos, hogy egy korona (mindegy, hogy 1 db vagy több tagú) papíron maximum 8 évet bír, ezután automatikusan csere (ezután más sehol nem vállalnak rá garanciát)!! És még egy apró adalék, hogy a fogorvosok, fogszakorvosok, technikusok stb sztk alapon egyszerűen nem szakítanak rád minőségi időt. A "jelenlegi" magyar állapotok alapján maga a beteg és probléma a sorban az utolsó,amit megoldanak > ezzel a nagyon hanyag munkára célzok, így pedig hiába kerül, kerülnek fel a koronák, nem érnek semmit mert 2-3 éven belül egész egyszerűen alászuvasodik. Stb, stb .. Kérdező: a foghéj meg egyenesen gyerekjáték! ^^
2015. szept. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Arra lettem volna kíváncsi kedves válaszolók, hogy ugyan úgy káros e mintha koronát tetetne fel az ember... Azt hittem, hogy valamivel védi a fogakat, de akkor nem.
2015. szept. 10. 11:09
 4/5 anonim ***** válasza:

2# Nem kell ennyire negatívan hozzáállni a dologhoz. Ha feltételezzük hogy a fogorvosi és technikusi munka tökéletes, akkor az a korona képes ellátni a feladatát: esztétikailag és technikailag is pótolja a hiányt, és védi a csonkot.

A héj tök egyszerű, de azt is el lehet rontani. A kerámiahéj ugyanúgy törhet, a direkt viszont nem minden esetben használható.

2015. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy ugyan úgy letörhet, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy gyorsabban rohad e el alatta a fog, mintha nem tetetne fel az ember porcelán héjat?
2015. szept. 11. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!