Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek lehetséges pusztán...

Szerintetek lehetséges pusztán fogmosással visszaszerezni fogaink fehérségét?

Figyelt kérdés

Többször kellene mosni? Vagy erősebben? Vagy hosszabb ideig?

Én bevallom, hogy naponta 1x mosok. Szerintem sokan vannak így ezzel, azok is, akik nem vallják be.

Vagy még 1x sem.

De biztos van sok olyan ember, aki napi 2x mos.

Viszont egyetlen egy olyan ismerősöm sincs, akinek igazán szép, hófehér lenne a saját foga.

Akinek nem sárga, azon látszik, sőt bevallja, hogy az bizony már nem saját.

Azzal nyilván mind tisztában vagyunk, hogy a fogkrémreklámok hazudnak. Biztos jók erre-arra, de hófehér fogunk nem lesz tőle.

Én csak sztárokon látom azt a mosolyt, amiről most írok. Tehát ha valaki konkrétan fogfehérítésért fizet a fogorvosnak.


Azért jutott eszembe, mert sok fotót látok a közösségi oldalon, ahol bulikon mosolyognak, kacagnak az emberek, és valami brutál sárga a foguk. És ez nem valami igényes, mikor egyébként szép, fiatal emberekről van szó.



2015. szept. 24. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A maradó fogak természetes színe nem a hófehér, hanem a sárgás-fehér (akinek hófehér van, az tuti nem igazi - a sztároknál sem). De ha megnézel egy fogszínskálát, akkor ez egy eléggé tág fogalom, mert a fog színe nagyban függ a fénytől, az ajkak színétől (minél vörösebb, annál fehérebbnek tűnik a fog) és a fogív szabályosságától (a torlódott fogak több árnyékot kapnak és a szűk fogív sem kap előnyös megvilágítást).

A fogmosás jelentősége nem is igazán a gyakoriságban van, hanem az alaposságban. Úgy értem ha naponta 1szer lefekvéskor (nasi nélkül) 5 percig minden felületet érintve (ínytől kifele söprögetve) fogat mosol, használsz fogselymet és antibakteriális szájvizet, akkor azzal sokkal többet tettél mint aki napi 3szor mos fogat és 3 perc alatt végez (beleértve az öblögetést és az elpakolást).

Ezen kívül érdemes évente-félévente elmenni fogorvoshoz vagy dentálhigiénikushoz egy alapos áttisztításra, mert ott le tudják szedni azt a lerakódást is ami otthon nem menne (fogkő, kávé, tea, dohányzás) - és ez még mindig nem fogfehérítés, de legalább az eredeti szín visszaállna.

2015. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fogak elszíneződése

">> Kor: az életkor és a fogak színe között szoros összefüggés van, az évek múlásával ugyanis egyre több lerakódás halmozódik fel a zománcban, így a fog veszít fehérségéből és fényéből. A tinédzserkorúak még azonnali és drámai eredményt érhetnek el a fogfehérítéssel, míg a húszas éveikben járóknál a fogak már természetüknél fogva elkezdenek sárgulni és kevésbé bizonyul hatásosnak egy-egy fehérítő eljárás. Negyvenes éveinkre a sárga árnyalat egyre inkább barnába hajlik és fogazatunk állandó odafigyelést igényel. Az ötveneseknél már annyira a zománcba ivódtak az elszíneződések, hogy azok eltávolítása bár nem lehetetlen, mégis nehézkes.


>> Alapszín: mindannyian egy előre meghatározott fogszínnel jövünk a világra, ami lehet sárgás-barnás vagy zöldesszürkés, ám idővel mindegyik egyre jobban érvényesülni fog. A sárgás-barna árnyalat általában jobban reagál a fehérítésre, mint a szürkés-zöldes alapszín.


>> Áttetszőség és vékonyság: ezek szintén olyan genetikai tényezők, melyek idővel egyre kifejezettebbek lesznek. Habár minden fogtípus mutat valamilyen fokú áttetszőséget, a vastag és átlátszatlan fogaknak meg van az előnyük, hogy világosabb színűnek tűnnek, csillogóbbak és jobban reagálnak a fehérítésre. A vékonyabb szerkezetű és áttetsző fogakban kevesebb a pigment, ami a fogfehérítés kulcsfontosságú eleme. Kozmetikai fogászok szerint az áttetszőség az egyetlen dolog, melyen nem lehet segíteni fogfehérítéssel."


Csak fogmosással KIZÁRT, hogy visszanyerd az alapszínedet - ami még nagyon messze van a fehér árnyalatoktól! Aki házilag trükközik és praktikákat próbálgat az pedig még önmagának tesz keresztbe, sokszor visszafordíthatatlanul! Szerintem bátan kijelenthetem, nekünk, akiknek tényleg hófehér igen komoly erőforrásokat toltunk és tolunk is bele, megoldástól függően. Rengeted idő, gyógyszer, fájdalom, vér, tervezés, szakértelem és milliók szó szerint. Vannak ugyan negyed- meg félmegoldások is, DE léteznek radikális teljesen tökéletes, élettartam garanciás profi megoldások is. Akik olyan rendszer rabjai szeretnének maradni, mint az sztk is pl, azok lemondanak a kérdésben is szereplő "fehér fogakról", többek közt.

2015. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!