Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 22 éves vagyok, egy kivételéve...

22 éves vagyok, egy kivételével az összes rágófogam tejfog, mire számíthatok? Jövőhét kedden megyek fogorvoshoz emiatt.

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű amit írsz, mert az utolsó 2 fogad (ha kint van a bölcsesség fogad, akkor az utolsó 3) biztosan maradó fpg, mert azoknak nincs tejfog-párjuk. :)
2015. okt. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
remélem tudod, hogy ez teljesen kizárt! ;D csak ne írd, hogy 22 vagy xdDDD
2015. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig ez így igaz, bölcsesség fogam pedig még nincs
2015. okt. 2. 12:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Összesen 28 fogam van, ebből a a metsző fogaim + a szemfogaim már kiestek és nőtt helyettük másik ahogy egy darab rágófogam is. Az összes többi tejfog, ebben 1000%-ék biztos vagyok.
2015. okt. 2. 12:08
 5/10 A kérdező kommentje:
És akkor persze a maradandó fogat nem mondtam.
2015. okt. 2. 12:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát elvileg van 7 db tejfogam, ha az utolsó kettő maradandó
2015. okt. 2. 12:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, ha valóban az utolsó kettő maradandó, akkor x évvel ezelött a gyerek fogorvos miért nem akarta betömni. Ha nem ragaszkodok hozzá ( mert fájt) akkor be se tömi.
2015. okt. 2. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem, ha valóban az utolsó kettő maradandó, akkor x évvel ezelött a gyerek fogorvos miért nem akarta betömni. Ha nem ragaszkodok hozzá ( mert fájt) akkor be se tömi." Lehet hogy gennyes volt és hagyta ürülni vagy az ideg is begyulladt és fiatal korban még nem lehet véglegesen gyökérkezeni (a gyökér csúcsa még fejlődésben lehet). Másrészt a gyakorlat azt mutatja hogy a gyulladt fogaknál kevésbé hatnak az érzéstelenítő szerek és a beteg számára fájdalommentesebb ha előtte antibiotikumot szed.

Tejfogból összesen 20 darab van, maradóból pedig 32 (b.fogat is beleszámolva). Ez azt jelenti hogy a leghátsó tejfogak mögé fogváltás nélkül nő ki 3 darab maradó nagyőrlő egy sorban. Fejlődési rendellenességként előfordulhat hogy a maradó fogak közül a fogcsoportok (metszők, kisőrlők, nagyőrlők) legutolsó tagja hiányzik (csírahiány). Ezek lehetnek az oldalsó metszők, hátsó kisőrlők vagy a harmadik nagyőrlők (maga a bölcsességfog) - általában egy állcsonton mindkét oldalt hiányoznak. Egyébként örökletes is lehet a csírahiány.

Na most ha egy olyan csíra hiányzik, ami felett egy tejfog is van, akkor a tejfogat nincs ami alulról kilökje - tehát megmaradhat. Ritkább esetben az is lehetséges hogy a maradó csíra rossz irányban kezdett el nőni és bár kifejlődött, de bennmaradt a csontban, esetleg betört az arcüregbe. Éppen ezért szükség lenne egy röntgenre az állcsontokról. Ha ebből kiderül hogy tényleg nincsen maradófog és a tejfog tulajdonképpen egészséges, akkor nincs további teendő. Persze ha nem tartod esztétikusnak hogy ezek a tejfogak kisebbek és általában fehérebbek mint a maradók, akkor lehet rájuk koronát vagy héjat tenni.

2015. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 balkalolka ***** válasza:
100%

"22 éves vagyok, egy kivételével az összes rágófogam tejfog, mire számíthatok?"


Kb. 150 éves élettartamra.

2015. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

latom jo sok marha kommentelt.

valszeg csirahianyosak a fogaid, ha még nem estek ki.

en 20 vagyok, nekem egy rago tejfogam van, amire ngyon vigyazok, mert ha kiesne, implantatum kell majd helyere - draga is + nem vmi kellemes dolog.

remelem tudtam segiteni!

2015. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!