Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig nem ehetek tejes dolgokat?

Meddig nem ehetek tejes dolgokat?

Figyelt kérdés
Tegnap kihúzták a bal alsó bölcsességfogamat, de egyáltalán nem fáj a helye, sőt, jól érzem magam. Az interneten több helyen olvastam a tejjel kapcsolatban, van aki azt írja 1-2 nap után már lehet enni/inni tejeset, van aki azt írja, hogy legalább 1 hetet kell várni... mi az igazság? Immár 24 órája vagyok fogatlan... :D

2015. okt. 2. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy megkérdezed az orvost, vagy addig vársz, ameddig birod - az egy hét normál esetben nem túl sok, de ha eddig naponta fogyasztottál tejet, akkor nem feltétlen éri meg ennyi ideig kihagyni.
2015. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvos 4-5 napot mondott, sebgyógyulásig ajánlott a tejterméket kerülni.
2015. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hetet mondott foghúzás után.
2015. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A seb méretétől függően változhat, általában 3-7 nap. De amikor úgy látod hogy összeforrt, akkor már ihatsz tejet. Ha írt fel antibiotikumot, akkor amellett még tejport tartalmazó ételt sem szabad enni amíg szeded.
2015. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!