Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Járt már úgy valaki, hogy a...

Járt már úgy valaki, hogy a fogorvos nemtudta kihúzni a fogát?

Figyelt kérdés
És elküldte szájsebészetre? Velem sajnos ez történt. Mire számitsak, mi fog történni a szájsebészeten?

2015. okt. 10. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A szájsebésznek több eszköze van amikkel ha kicsit időigényesen is de ki tudja szedni a fogat. Érzéstelenítenek, szóval nem fogsz érezni semmit sem - max. kaparászást, recsegést hallhatsz.

Ha benntörik egy fog vagy fenn áll a veszélye hogy benntörhet, illetve hogy az állcsont is sérülhet (pl. ha túl vékony) vagy megnyílhat az arcüreg, akkor ezekhez olyan speciális eszközök kellenek amit egy fogorvosi rendelő nem mindig engedhet meg magának (lézer, műtéti tálca, sínezéshez állcsontrögzítő lemezek...).

2015. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szajsebesz kihuzza. Van spéci fogoja. HA nem sikerül, kimuti
2015. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kell félnem hogy kalapáccsal meg vésővel szétveri a pofámat? (mellékesen jegyzem meg hogy a fogorvos kb 20 darabra szedte az állkapcsom, legalábbis az egész sajog)
2015. okt. 10. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
A szájsebészek nagyon ügyesen megoldják, és fájdalommentesen.
2015. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam mint te én is szájsebészetre lettem küldve. Rettegtem, már túl vagyok rajta. Soha többé fogorvos csak szájsebész. Tényleg nagyon profin kiszedte pedig nem adta egykönnyen magát egyik fogam se, kettőt húzott röpke 40 percbe tellett de semmit nem éreztem az égvilágon.

Amúgy semmi extra nem történik, ugyan úgy húzza tényleg csak annyi a különbség hogy vannak speciálisabb fogói meg ha bármi veszélye van a húzásnak amit fentebb említettek akkor nem ambulancián húzzák hanem kiműtőbe mert ott ha kell akkor varrni is tud pl.

2015. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!