Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki akinek van fogimplantát...

Valaki akinek van fogimplantátuma elmesélné nekem részletesen, hogy hogyan zajlott a kezelés a kezdetektől a végéig?

Figyelt kérdés

Lehet egy implantátumra két fogat rögzíteni?

Mennyi ideig tartott?

Hányszor kellett a fogorvosi székbe ülni?

Mennyibe került?


Olyan ember segítségére lenne szükségem aki mostanában kapta a pótlást,mert az utóbbi időben sokat változott az eljárás.



2015. okt. 10. 22:17
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a kérdésed. Látom senki nem válaszolt...

Nekem tegnap ültettek be egyet alulra. Bal alsó 6-os fog helyére.

De 2 koronát 1 implant nem tart meg. Ezt én is kérdeztem a dokitól. Úgy lehetséges csak, hogy pl 1 implant, mellette csak egy korona implant nélkül, majd megint kell 1 implant. Tehát két oldalról tartania kell a hidat.

Kb. fél óráig tartott az implant beültetés.

Jövő héten mennem kell varratszedésre, majd 3 hónap múlva újra menni kell, akkor megnyitják, és bele csavarják a felépítmény fejet. Ennek is gyógyulnia kell. Majd megint menni kell, akkor fogják a lenyomatot levenni. Majd végül amikor újra vissza mész, akkor van kész a korona, amit rácsavarnak. Szóval összeségében (első alkalommal együtt, amikor még csak panoráma röntgent és CT-t készítenek) 6szor kell menni kb. Utána fél évente vagy 1 évente kontrollokra kell vele járni. Mivel ha az ember nem úgy tisztítja, ahogy kell, akkor az implantot hamar el lehet veszíteni.

2016. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!