Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Talán fogágybetegségem van,...

Talán fogágybetegségem van, hogyan gyozzem le a felelmem a fogorvosnal?

Figyelt kérdés
sajnos evekig nem foglalkoztam a foginygyulladasommal. most hogy a hajam is hullik, ami nagyon zavar komolyabbra vettwm a dolgot.fogkovem is van ahogy latom, lepedekes is a fogam,kellemetlen a szájszagom is,gennyes szagú,mosrt a paradontax fogkremet hasznalom mikor mosom a fogam rengeteg ver jon ki. es olyan mintha minimalisan az eggyik fogam mozogna. el vannak deformalodva a fogínyeim. nos en szo szerint rettegek,sőt undorodok a fogorvosi kezelésektol.remegve ülnék a szekbe,még a szivem is kiesne a félelemtől.mikor regen fúrták a fogam olyan erzesem volt az agyamban mintha egy idegszálat teptek volna ki az agyambol pfffuuu belegondolni is rossz.nagyon nem szeretem. foleg hogy most olvastam errol a fogagybetegsegrol hát rosszul lettem.neztem kepeket vegem volt. de muszaj megoldanom magban ezt mert a foginyeim ossze vissza allnak. hogyan gyozzem le ezt a fóbiát ,vagy hogy mondjak mert meglatom a fogorvosnal a szeket, befosok es hajlando lennek elszaladni onnan. a tunetek szerint ez fogagybetegseg lehet. koszi a valaszokat elore is
2015. okt. 18. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. okt. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kapsz érzéstelenítőt és nem fájnak a kezelések, még akkor sem, ha már ennyire elhanyagoltad. Menj olyan orvoshoz, akit többen is ajánlanak, manapság már fájdalmatlan kezelések vannak jobb helyeken.
2015. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Le kell győznöd a félelemedet és elmenni a fogászatra.

Általában időpontot adnak minden helyen így lesz időd felkészülni rá. Ha annyira félsz kérj meg valakit ,hogy kísérjen el.

2015. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kell kérj meg valakit hogy kísérjen el. A fogorvosnál nyugodtan kérdezd meg hogy mi fog történni mi micsoda stb. A beszélgetés általában oldja a feszültséget és az orvos is segítőkészebb ha látja hogy érdeklődő vagy (meg amúgy is az a dolga hogy segítsen).

Ínygyulladásnál felületi érzéstelenítést használnak (lidocain spray vagy zselé - kicsit csípős de kibírható), ritkán van szükség ennél erősebbre. Utána meg egy rezgő vizes műszerrel (ultrahangos depurátor és nem fúró!) leszedik a fogkövet, majd lepolírozzák a maradékot.

Egyébként nincs olyan ember aki ne félne a fogorvostól. Még maga a fogorvos is fél beülni a székbe! Előtte vehetsz be gyengébb nyugtatót.

2015. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
elvileg ha fogagybetegsegem van mutik is. az milyen? meg olvastam hogy a foginygyulladast elobb meg kell varni mig meggyogyul.igaz ez?
2015. okt. 18. 22:43
 6/8 A kérdező kommentje:
es a fogko leszedes faj?
2015. okt. 18. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Maga a fogkő egy lepedék fajta, tehát nem tartalmaz ideget. Az hogy fájdalmas lesz-e (persze lehet érzésteleníteni) vagy kell-e műteni is (ezt inkább paradontológus szakorvosra bízzák) attól függ hogy a fogkő az íny alá is betört-e. Ebben az esetben a fogkő a gyökérre is rárakódott, amit nem véd zománc így szükséges a rendes érzéstelenítés, illetve a hozzáféréshez az ínyt is lehet hogy meg kell nyitni.
2015. okt. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
uram isten :O hat en ott halok meg ha felnyitjak. ha erzestelenitik egy apro fajdalmat nem erzek? mert ha furjak tomik is a fogamat en meg akkor ia sirok, meg remegek.
2015. okt. 19. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!