Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészetre kell beutaló?...

Szájsebészetre kell beutaló? Ha igen, ki adhat? Csak fogorvos vagy háziorvos?

Figyelt kérdés
Azért keresném fel, mert nagy valószínűséggel nem tudnak majd kinőni a bölcsessegfogaim. Köszi a választ!

2015. okt. 24. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell. Legalább is amikor én elmentem az ügyeletre a bölcsességfogammal, akkor csak annyit mondtak, hogy menjek a szájsebészetre, mert sima fogorvos nem fog tudni vele mit kezdeni. Beutalót nem adtak.

Megjegyzem, csak annyit szerettem volna, hogy szikével kicsit vágják be az ínyemet, hogy ne feszítsen már annyira. Mindegy, a természet elintézte, három nap múlva áttörte a fog magától az ínyt, úgyhogy se szájsebész, se fogorvos nem kellett hozzá.

De a lényeg annyi, hogy beutaló nem kell, elég, ha odamész. Persze az még jobb, ha előtte lát fogorvos, és lelettel a kezedben mész a szájsebészetre, de enélkül is ellátnak. Sajnos már jártam náluk párszor :(

2015. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kell beutaló szájsebészetre, mert nem látnak el! Kivéve, ha akudt eset, de ha egyszerre 10 fogad fáj sem számít akudt esetnek! Beutalót adhat háziorvos és sztk fogorvos egyaránt!
2015. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kell, legalábbis a Honvédbe tuti. Én most voltam ott beutalóval és mivel nagyon nagyon megvoltam elégedve a dokival mondtam neki hogy szeretném hogy ha azt amit még kell ő húzná ki. Mondta hogy nagyon szívesen de mindenképp kell a beutaló még így is hogy indokolt a szájsebészeti húzás egyrészt mert korona már nincs a fogamon meg nagyon cisztás. De a szabály az szabály.
2015. okt. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kell beutaló. Amúgy menj előbb a fogorvoshoz, ő csinál röntgen, és abból kiderül, ha van valami rendellenesség, és ha kell majd ad beutalót.
2015. okt. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Odáig én is eljutottam, hogy kell, az OEP honlapján olvastam. Csak azért akartam a háziorvostól kérni, mert a fogorvos az jó messze van tőlem. Panorámaröntgent azt csináltatott, de azt mondta a többit csak magánorvosnál tudom megcsináltatni :) Aztán persze kiderült, hogy nem :)
2015. okt. 25. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!