Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Régóta tartó ínygyulladásom...

Régóta tartó ínygyulladásom van. Fáj és vérzik, az első két fogam között dudor van miatta és nem tudok már harapni se. Félek, hogy elvesztem a fogaimat, van itt valaki aki hasonló problémával küzd? Esetleg antibiotikumos kezelés?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem az ilyet a parodontax fogkrém pár nap alatt helyre tette, azóta is azt használom és nem jött elő újra. Ez az a fogkrém, ami nem kamu a reklámokban. szerintem.
2014. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is használom, de nincs javulás. Erősen mossam a fogakat?:O úgy látom már a többi fogra is áterjed :(
2014. júl. 17. 10:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor pedig menj el orvoshoz.
2014. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

elmentem. olyasvalaki válaszára is várok, aki antibiotikumot kapott rá.

köszönöm a választ neked is!

2014. júl. 17. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:
az antibiotikum nem hat erre, vagy ha hatna az is csak tüneti kezelés, a problémát nem oldaná meg. Az ínygyulladást MINDIG a lepedék okozza, valamint biztos vagyok benne, hogy van ott fogkő is, mégjozzá az íny alatt is. Menj el fogorvoshoz, de a legjobb egy parodontológus lenne. A házi praktikák nem fognak segíteni. Amit addig is tehetsz: napi 2x alapos fogmosás (az alapos nem azt jelenti, hogy erősen rányomod a fogkefét, hanem legalább 3 percig, minden felszínt megmosva) + fogselyem ezerrel, esetleg használhatsz valami szájvizet is plusszba, de ne várj tőle csodákat. (pl Corsodyl) Minél tovább vársz, annál rosszabb lesz, a végén a fogaidat is elvesztheted, ha a gyulaadás miatt leépül a csont a fogak körül.
2014. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Olvastam, hogy állítólag jó az ilyenre még a

soft laser terápia (ha még nem próbáltad volna)

2014. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg ha van fogköved azt sürgősen vetesd le

Ilyen uh-és fogkőeltávolítással -

2014. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
19 vagyok, de az olyan lézeres terápiára nem nagyon van pénzünk :(
2014. júl. 17. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Pedig nem olyan sokba kerül

Akkor meg talán a körzeti doki be tudja ecsetelni

De a fogkövet mindenképp le kell vetetni

2014. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Parodontológushoz menj
2014. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!