Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog kiműtése után...

Bölcsesség fog kiműtése után étkezés?

Figyelt kérdés

Az tiszta, hogy tejtermékeket nem lehet enni.


De olyat sem, aminél alapanyag a tej, majd később meg lett sütve / főzve?

Pl. Palacsinta vagy akár puding



2015. nov. 7. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Palacsinta az mehet a puding már kevésbé.

De hogy őszinte is legyek, két fogam lett egyszerre húzva szájsebészeten és az egyikhez társult arcüregzárás mert megnyílt plusz ciszta eltávolítás amit az arcüreg zárás közben találtak tehát rendesen szét lett szabdalva az ínyem. Én konkrétan miluma junior tápszeren éltem ezután amiben tej van. Sőt közvetlenül a műtét után eléggé le voltam gyengülve mert a húzás reggel történt de itthon vettem észre a hogy megnyílt az arcüreg tehát vissza kellett mennem és mire megtudták nézni és kiderült hogy mi van este volt tehát semmit nem ettem már reggel 7-től és este 9kor jöttem ki végül a műtőből. A doktornő adott rögtön a műtét után nutridrink felnőtt tápszert hogy erőre kapjak és ez szintén tej alapú. Tehát ennyit arról hogy nem szabad.


Én amúgy bármit ettem, ittam utána finoman "öblögettem" -inkább csak többször szájba vettem és kicsit átmozgattam vizet. És ugyan így egy nap 2x chlorhexamed szájfertőtlenítővel is. Varratszedéskor meg is dicsért a doki hogy szépen gyógyult a seb tehát ártani biztos nem ártottam :)

2015. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak a joghurtot és a kefirt tiltották meg 2-3 napra; palacsintát, pudingot mindenképpen ehetsz, a hőkezelés után nem maradt már bennük baktérium. Nem muszáj egyébként pépeken élned, ha tudsz rágni, csak a seb oldalán ne rágj.
2015. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen tejterméket nem szabad enni 4-5 napig, nekem ezt mondta az orvos, tehát sütve és főzve sem.
2015. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem ma műtöttek külföldön. Itt nincs tiltó listás étel, csak forrót nem szabad enni, és egy napig sem fogat mosni, sem öblögetni nem szabad. Mondjuk nekem annyira fáj hogy még pépes kaját se bírtam enni, csak egy kis leves levét.
2015. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!