Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A tömés alatt hogy szuvasodhat...

A tömés alatt hogy szuvasodhat alá a fog, ha rendszeresen tisztítom naponta 3x, illetve minden étkezés után öblítek?!

Figyelt kérdés

Most nagyon nem értem.

Egy korábban betömött fogamból kiesett a tömés, és most látom a tömés nélkül, hogy mintha szuvas lenne.


Pedig tudatosan annyira ügyelek a szájhigiéniára.


Nekem nagyon ciki így visszamenni a fogorvoshoz.

Nem akarom, hogy hanyagnak tartson, mert nem vagyok az.


Lehet nem hanyagságból eredően is szuvasodás még tömés alatt is?!


2015. nov. 5. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tömés alatt szuvas volt a fog (valóban az volt) akkor a fogorvos kókler volt, és nem fúrta és tisztította ki rendesen.


Ha kiesett, akkor pedig húzás a fogorvoshoz (esetleg másikhoz) mivel most egy csodás, alig-alig tisztítható nagy lyuk van a fogadon, amit ha nem tömnek vissza, baromira fog fájni, ha tovább szuvasodik.

2015. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Leghamarabb 1+ hét múlva tudok menni.

Ugyanis a munkahelyről nem engednek el délelőtti rendelésre, délutáni pedig annyival később lesz.


:/

2015. nov. 5. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Két okból szuvasodhat alá: 1) béna volt az orvos (a tömésed kiesése is erre utal), rosszul fúrta ki; 2) ha amalgámtömés volt, annál elkerülhetetlen, hogy idővel elváljon a fogtól, az így keletkező mikrorésben minden alaposság ellenére megtelepednek a baktériumok.
2015. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!