Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Napi hány fogmosás ami még...

Napi hány fogmosás ami még "egészséges"?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben mondhatni rászoktam a fogmosásra, minden evés vagy egy kis nassolás után is megmosom, mert csak úgy érzem jól magam ha tiszták a fogaim. Ez van hogy napi 5 alkalmat is jelent, mikor úgy rendesen átsikálom őket. Vajon ez már többet árt a fogaimnak mint használ ? Attól félek mi van ha elkoptatom a fogzománcot. Mi a véleményetek, hányszor mossam egy nap ? És mi az ami után ne mossam meg ? Mert ha mondjuk bekapok egy sütit, vagy valami más édeset, esetleg iszok egy kávét, akkor ugyanúgy romlanak szerintem mintha megebédeltem volna, és ezek után is úgy érzem, meg kell mosnom.
2010. márc. 19. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakavatott, de úgy tudom a napi 3 az ideális. Köztes időkben pedig rágózz, vagy használj fogselymet. A párom is ilyen, egy alma után is bekap egy rágót :)
2010. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Napi max 3 az egészséges.

És jobb ha tudod, hogy evés után legkorábban kb csak egy órával lehet fogat mosni, mert a kaja megváltoztatja a száj ph-ját és felpuhítja a zománcot, amit egy azonnali fogmosással lesikálsz a fogadról, így igen hamar tönkremehetnek.

Cukormentes rágót ajánlanak a fogorvosok is, mert az semlegesíti a száj ph-ját.

2010. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom pont ez a baj, a kaja megváltoztatja a ph-t és ez kedvez a baktériumomnak, ilyenkor tudnak "dolgozni". Egy idő után ez magától is helyreáll, s akkor már csak a lepedék alatt romlik a fog. Rágóval nekem az a bajom, hogy bár lehet a ph-t visszaállítja de szerintem azzal csak mégjobban beletuszkolom a lepedéked a fogak barázdáiba és több kárt okoz mint hasznot. De cáfoljatok meg ha nem így van.
2010. márc. 19. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!