Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit nem lehet megenni fogszabá...

Mit nem lehet megenni fogszabályzóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Valószínűleg januárban lesz fogszabim, addig még 3 fogam kihúzzák, mivel túl kicsi és nem illeszkedne rá a fogszabályzó. Így tehát mű fog lesz helyettük.

Arra lennék kíváncsi, hogy az alábbi ételeket meg lehet e enni fogszabival?

- szendvics

- csoki

- chips

- pisztácia/mogyoró


A választ előre is köszönöm.

15/L



2015. nov. 22. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elején én csak lágy dolgokat ettem, leves és társait.

A legnagyobb gondom, hogy maga a harapás nehézkes, így minden ami jó nagyot belharapok az felejtős. Pl. alma, répa, chips, csoki. Szendvics ha nagyon kemény a kenyér héja akkor nehézkes. Mogyoró és társait én ki sem probáltam.

Van aki mindent simán eszik, nekem nagyon érzékenyek az első fogaim, mintha szétrobbanának ha keményre harapok. Főleg az elején lesz gondod, később megszokod és könnyebb.

Nekem egyébként nagyon lement az étvágyam, nem nassolok, max. kétszer eszek egy nap.

2015. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ(:
2015. nov. 22. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első két-három nap szörnyű én csak joghurtot, levest, és bébipapit xD tudtam enni. Először nekem csak.a felsőt rakták fel. Azt mondták hogy bármit ehetek csak óvatosan. Én rágót is simán eszem. Az almába harapás tényleg nem egy kellemes dolog, főleg hogy amint beleharapsz az egész almába beleragad a fogszabiba a fele. De ha fel van vágva akkor jó én úgy simán megeszem. Szendvicset én simán eszem. Csokit is lehet hogyha kockára töröd és nem harapsz bele az egész táblába. A chipszel az a baj hogy könnyen belemegy a fogszabi réseibe ezért társoságba nem túl praktikus mert nagyon tud szúrni ha olyan darab szorul bele akkor meg kénytelen vagy kivenni. De ha egyedül vagy simán. A mogyi és társai is képesek beragadni.a.fogszabiba.de.kisebb eséllyel. Amúgy.amikor először próbálsz szilárdat enni minden bele fog ragadni de idővel ha már megszokod autómatikusan úgy fogsz enni hogy a kaják 95%a nem ragad bele. Nekem alul is és fölül is van. Nekem ezek a tapasztalataim nyilván vannak érzékeny és kevésbé érzékeny fogak. Én szerencsére az utóbbit fogtam ki, remélem te is. 😊😊
2015. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen(:
2015. nov. 24. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!