Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval hogyan mossak...

Fogszabályzóval hogyan mossak jól fogat?

Figyelt kérdés
már alapból sajnos sárgák a fogaim, és nem szeretném rontani a helyzetet. ma kaptam fogszabályzót, és megpróbáltam fogat mosni, nagyon alaposan, de 1.fájtak tőle a fogaim 2. vérzett tőle az ínyem 3 még így is maradt rajta lepedék. akármilyen erősséggel mostam.. hogyan kell? pedig annyira próbáltam és jó alaposan tényleg hogy mindenhova eljusson a fogkefe, de egyszerűen nem!azután még szájvizeztem, hátha az segít valamennyit.
2015. nov. 18. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Használj elektromos fogkefét, az segít, ha rossz a fogmosótechnikád. A Listerine segít a vérző ínyen és a lepedéken, de önmagában még nem elég.
2015. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Direkt árulnak fogszabihoz való fogkefét. Azzal mosd, mert pl elektromos fogkefénél a körkörös mozgás miatt a sörték bele fognak akadni a brekettekbe, és az kitépi a sötét, plusz fáj is.

Kell egy olyan fogkefe, aminek a középső sávban alacsonyabbak a sörtéi.

[link]

Ezt úgy is el tudod érni otthon (néha én is csináltam így), hogy egy sima fogkefének a középső sörtéit alacsonyabbra vágod egy kis körömvágó ollóval. Ezzel a fajta fogkefével nem körkörösen kell a fogadat mosni, hanem tolni végig a fogszabin, mintha a brekettek lennének a sínek és a fogkefe a vonat. Előre hátra. Természetesen vízzel és fogkrémmel, ahogy normálisan csinálnád.


Kell egy olyan kis fogkefe, amivel a brekettek közötti részt, és a brekettek oldalait tudod alaposan kitakarítani. Ezzel én csak simán fogkrém nélkül mostam a fogam.

[link]

Én ilyet használtam, de sokféle van. Dm-ben lehet kapni. A sörték egy dróton vannak. Én akkor cseréltem le ezeket a kis keféket másikra, amikor a drót része már annyira elhasználódott, hogy letört. Praktikus, mert can kupakja, így suliba is viheted.


Fura, hogy a dokid semmit nem mondott, nekem mindkét fogkeféből adott 1-1 db-ot, amikor feltette a fogszabit, és elmondta, melyiket hogy használjam. Plusz kaptam viaszt is, hátha szúr majd a brekett.

1,5 évig volt állandó, most 1 éve már éjszakai van. Sok szenvedés, de megéri.

19L

2015. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tépi ki a sörtét az elektromos fogkefe. Én azt használok, soha nem volt baja a breketteknek. Plusz fogköztisztító kefét, mert a fogkefe sem ér el mindenhova, ha útban van a drót.
2015. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második tanácsát kaptam én is a fogorvostól. Nekem is van elektromos fogkefém a fogszabályzó előtt eszembe sem jutott volna váltani, de fogszabályzóval reménytelen. Nekem is beakad és nagyon durván húzza. A doki sem ajánlotta max a belső oldalra.
2015. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!