Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? (6 tejfog)

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Kb 6-7 éve kiderült hogy 6 tejfogam alatt nincs maradandó fog gyökere.(orvos el se akarta hinni,hogy ennyi a hiány) Régebben ez még annyira nem is zavart,de most hogy mar nagyobb lettem azon agyalok hogy mit kezdjek ezekkel? Volt olyan fogorvos aki azt mondta h várjam meg amíg kiesnek es majd pótolni kell. Volt olyan aki azt mondta hogy ha elerem a megfelelő kort akkor huzassam ki és egyből pótoljam is. Az a baj hogy elég feltűnő hogy az tejfog és nem maradando,kisebb es ezert hezagosabb is a fogsorom stb. Szóval zavar,es most azon gondolkodom hogy ki kellene húzni es pótolni őket. Szüleimmel erről még nem beszéltem. Másrészről eléggé félek mert pl lyukas fogam nincs meg nem is volt eddig semmi baj a fogaimmal szóval felevente egyszer eljárok megnezetni és ennyi. És akkor most egyből fogpotlassal kezdeni :D Valaki volt már hasonló helyzetben? Érdekelne a véleményetek hogy hol érdemes megcsinaltatni ennyi fogat. (ahol biztosan jól csinálják stb.) Vagy ti mit csinálnátok a helyzetemben?
2015. dec. 2. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a költségvetés nem gond, akkor most csináltass a tejfogak elejére porcelánhéjat (25 ezer/db), ezt esztétikus tömőanyaggal dolgozzák szépen a foghoz. Hosszabb távon a profi megoldás gyökérimplantátumok beültetése, amire fel lehet csavarozni a porcelánkoronákat.


Itt tartunk most, de pár évtized múlva már lesz annyira fejlett a biotechnika, hogy kinövesztik az ilyen fogakat.

2015. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Költségvetés halistennek nem gond. Akkor ezt úgy érted hogy az egyik megoldás a porcelanhéj(ami nem végleges) a másik az implantátum?
2015. dec. 2. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Esztétikailag a porcelánhéjak tökéletesek. Természetesen fogorvosodat kérdezd meg, hogy ezt esetedben ajánlja-e. Ő látja, hogy van-e annyi tartása a tejfogaidnak, hogy érdemes-e rájuk tenni.
2015. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,akkor majd rákérdezek hogy nálam lehet e ilyet csinálni. Köszi a segítséged!
2015. dec. 2. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!