Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csírahiányos eset tejfogak...

Csírahiányos eset tejfogak kiesése után 8 éves korban már látszódhat röntgenen? Tehát miután kiesik a tejfog, már kéne ott lennie csírának, legalább a felvételen?

Figyelt kérdés

2-es metszőkről van szó.

Húgom 8 éves, kiestek már a 2-esei (tej), és egyedül azoknak nem látszik még semmi nyoma, pedig már hónapokkal ezelőtt volt.

Azért gyanakodok, mert nekem is pont a 2-eseim hiányoznak csírahiányból kifolyólag; csak nekem (mivel később estek ki a tejfogaim) később derült rá fény -11 éves voltam.

Kérdésem, hogyha csináltatunk egy röntgent, látszódnia kellene már a csírák ottléte 8 éves korban; ellenkező esetben teljesen biztos-e a csírahiány?


2015. okt. 30. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Látszódnia kell a röntgenen, és ha nincsenek ott, igen, biztos a csírahiány.
2015. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez esetben mi javasolt?
2015. nov. 10. 04:18
 3/3 anonim ***** válasza:

2 opció van, fogszabályozással helyet nyitni, majd későbbi korban implantátum, a másik, hogy a hármasokat a kettes helyére húzzák, a négyeseket a hármas helyére, stb... és átalakítják a fogakat, hogy esztétikailag olyan legyen, mintha a hármas a kettes lenne, a négyes a hármas.

De ha kiestek a fogak, valami miatt feszívódott a gyyökereük, tehát jó eséllyel van alatta csíra. Csak leehet, hogy olyan helyzetben vannak, hogy valami akadályozza az előtörésüket. Ebben az esetben is fogszabályozás jön szóba.

2015. nov. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!