Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 24 évesen is kaphatok kivehető...

24 évesen is kaphatok kivehető fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Minimális torlódás van a felső fogsoromnál, inkább esztétikai okokból szeretném szabályozni a fogam, mert nő a bölcsességfogam. Ilyenkor is kaphatok kivehető fogszabályzót.
2015. dec. 6. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapni,kaphatsz csak értelme nincs neki.Ebben a korban gyakorlatilag semmilyen hatása nem lenne,felesleges pénzkidobás.A bölcsességfogakat pedig meg kell mutatni az orvosnak,mert lehetséges ,hogy el kell távolítani őket,ha nagyobb mértékű a torlódás.
2015. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kaphatsz, naná. Anyukám vagy 30 évesen kapott. Sok értelme nem volt. Este betette, nappal visszaállt. Fájt, kényelmetlen volt, de nem használt semmit. Inkább kihúzatnám a helyedben, higyj nekem, mielőtt jobban elmozdul. Én kereken 7 éve viselek (hol kivehetőt, hol állandót) fogszabit. Szar érzés, nincs ennél szarabb. Kábé már 1,5 éve nem is hordom igazából az éjszakaimat, csak 1-2 napra beteszem mielőtt megyek a dokihoz és cső. Unom, soha többé nem akarom már...Jobban jársz ha kihúzatod a bölcsességfogadat a dokival.
2015. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bölcsessségfogakad minél előbb távolíttasd el, csak a fond lesz vele, ne várd meg, míg torlódnak a fogaid.

Bármilyen fogszabályzót kaphatsz és van is értelme (miért ne lenne?), így ha tényleg olyan esztéteikai zavarról van szó, keress fel egy szakembert. 18 év felett nincs rá támogatás. Illetve kérd ki a szakember véleményét, eldöntheted te, hogy csak kivehetőt szeretnél, ha az önmagában puttyony fingot nem ér a te esetedben.

2015. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 AlinaHella válasza:
Nekem a doki azt mondta /18 voltam akkor/, hogy megszünteti a torlódást- egy fogam állt csak rosszul, a többi tűrhető volt. Egy évig jártam, semmi változás, és most a bölcsességfogaimat húzzák-műtik ki, majd kapok állandó fogszabályzót egy másik dokinál. Baromira bánom, hogy akkor nem ezt tettem, mert már kész is lennék vele mostanra. De persze mindenki egyedi eset.
2015. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!