Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erős garatreflex, mit lehet...

Erős garatreflex, mit lehet tenni? Szervi gond?

Figyelt kérdés

Inkább pszichés probléma nálam, mivel 11éves koromban az egyik maradandó fogam, ami lyukas volt, de nem tömte be a doktornő, letört a teteje, picit fájt, inkább kihúzta (az érzéstelenítőt is nagyon durván adta be, ki repedt már ekkor a szám). Utána még meg is jegyezte hogy de szép ép volt a gyökere...

Nem alakult ki vérdugó, ezért másnap visszavitt anyukám és ekkor érzéstelenítő nélkül kikaparta! Szóltam, hogy fáj, azt mondta, ezt ki kell bírni...

Na azóta félek és erős garatreflex alakult ki. Van, hogy bírom, van, hogy nem. A hátsó fogak belső felénél, a szájpadlásomnál is a nyelvem alatt ha hozzáér a doki, öklendezem. Az orvosnál a spatulát se bírom.

A mostani fogorvosom nagyon jó szakember, de nem túl türelmes, pedig szóltam neki. Nagyon igyekszem, de ha hozzáér ezekhez a pontokhoz a garatom felzár, nem köhögök, csak megmozdul. A doki már ilyenkor elég csúnyán néz rám és szerinte ez szervi gond, vetessem ki a mandulámat, a háziorvos is látott és ő nem mondta (na de mi lehet akkor? mert volt már hogy semmi nem történt, de akkor nagyon koncentráltam, kb folyt rólam a víz amikor kijöttem... ).

Mit lehet még tenni? Valakinek van bevált módszere vagy ami segített?


2015. dec. 11. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sok gondot okoz az erős garatreflex.Nálam a fogászati beavatkozásnál nincs probléma,de torok,gégészeti vizsgálatnál annál inkább.A spatulát én sem bírom,mindig lenyomják a torkomig.A gégetükrözést alig tudták megcsinálni.Ez nem szervi gond,garatreflex mindenkinél van,csak nem egyforma erősségű.Nem a mandulánk az oka!A gégészeten a nagy ki-be légzést ajánlották,de nálam semmit sem ért.Ha a nyelvgyökömhöz vagy a torkomhoz érnek,rögtön öklendezek.Mikor a gégetükörrel hozzáért a doki a nyelvcsapomhoz,majdnem elhánytam magam.Ha van valakinek ötlete a garatreflex csökkentésére,én is nagyon megköszönném.
2015. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit!Garatreflex mindenkinek van.Természetes ha valakinek a torkában turkálnak,öklendezik.Én is szoktam.Próbáld visszatartani,vagy nagy szélesre nyitni a torkod,akkor talán nem nyomják le a spatulát.
2015. dec. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A házidoki nem szokott rajta meglepődni, egy-két felzárás és ennyi.


Tehát nem velem van a gond. :D


Igyekszem fejleszteni ,de nehéz azért, fogmosásnál szoktam a fogkefével, de van amikor magamnak se megy, főleg hátul, így marad a sok nagy levegő.

2015. dec. 22. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne!

Nekem a spatulával van gondom,mivel a nyelvem összezár a lágy szájpaddal,a vizsgálatnál a torkomig lenyomja a doki.A nyelvcsap érintésekor olyan öklendezés jön rám,hogy könnyem,nyálam folyik és csak több próbálkozás után sikerül pl. a gégetükrözés.Gondolom ez mindenkinél így van,mások is öklendeznek,de azért jó lenne valahogy csökkenteni a garatreflexet.Valakinek sikerült már?

2015. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elhatározás kérdése az egész. Ha céltudatosan úgy ülsz be a székbe hogy ha törik ha szakad végigcsinálod, akkor az úgy is lesz.

Először is meg kell tanulni relaxálni. A legrosszabb az ha feszengsz és megfeszíted minden izmodat - ebből simán lehet hányás még egy olyan betegnél is aki korábban nem volt ilyen hányingeres típus. Relaxálásról: [link]

Ezek is segíthetnek:

- az orrodon vegyél levegőt, ne mélyet, csak felületesen és ha lehet ne tartsd vissza

- ne mozgasd a szemed, legyen vagy csukva vagy félig nyitva vagyis ahogy nyugalmi helyzetben szoktad tartani

- fókuszálj a szemeddel egy pontra, a látótered többi része nem fontos (akár az egész látótér is elhomályosodhat)

- ne lazuljanak el teljesen az izmaid, de legyenek feszültség mentesek mindenhol

- gondolj valami megnyugtató dologra (kép, jelenet, emlék...)

- gyakorolj fogkefével: ha a nyelvedet mozgatod és nem a fogkefét (mintha lenyalnád a fogkefét), akkor egészen hátra tudsz nyúlni.


És még egy dolog: nincs olyan hogy valaki érzékenyebb és valaki kevésbé. Mindenkinek ugyan olyan garatreflexe van. Csak gondolj bele: az ételdarabka, gyógyszer, mogyoró, kemény cukor... - mindenki képes ezeket gond nélkül ha kell megrágni vagy egészben lenyelni öklendezés nélkül. A tudat hogy nem étel van a szádban az rontja el az egészet, ezért kell megtanulni relaxálni és ezzel kiiktatni ezt a tudatot.

2015. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!