Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Semmi gond nincs a fogaimmal....

Semmi gond nincs a fogaimmal. Makkegészségesek. Hogy vigyázzak rájuk?

Figyelt kérdés
Napi kétszer 4-5 perc fogmosás van,plusz egy héten kétszer szájvíz. Ezenkívűl mit ajánlotok ?
2015. okt. 21. 18:19
 1/10 anonim válasza:
Ne egyél sok nasit, ne rágcsálj magában cukrot.
2015. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egészséges, szép fogak nem csak a karban tartástól függ, ha nem az öröklött génektől is!
2015. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg fogselymet is használhatsz.
2015. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"Fogaid egeszseget ugy orizheted, ha nem szolsz masok dolgaba"
2015. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szamo77db ***** válasza:
Ugyanúgy mint eddig.
2015. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogselyem jó dolog, mert a fogak közötti résekben is nagyon sok lepedék van. Próbáld ki! Szájvizet feleslegesnek tartom hetente 2-szer használni, ha igényled akkor naponta használd, ha nem szükséges, akkor nem kell használni, csak pénzkidobás. Félévente járj fogászati ellenőrzésre, ez nagyon fontos, egy kicsi lyukat sokkal könnyebb betömni és sokaknak van fogköve, azt érdemes leszedetni.
2015. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a génektől is függ,anyának se volt semmi baja a fogaival amíg meg nem szült engem. Utána romlott el neki egy csomó. Nos a szülés engem nem fenyeget mert én fiú vagyok :D de köszönöm a tanácsokat.


A családban mindenkinek van valami baj a fogaival,egyedül anyának nem volt,míg,de ezt már leírtam. Igen a cukor rágása önmagában sem tesz jót,papám szeretett hobbija volta tömény cukor rágása.A fogai is megköszönték,ha értitek mire gondolok :D

2015. okt. 21. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából sehogyan nem lehet. Maga a fog anyag nem 100 meg nem 50 évre van tervezve. 40-re sem, ilyen 32-35 kb. De több száz dologgal tudod meghosszabbítani az élettartamukat ez igaz. Viszont a fájdalmat, elmozdulásukat, vérzéseket, érzéseket, fogszínt az évek haladtával nem tudod kontrollálni - a VÉGLEGES megoldások léteznek, csak radikálisok és enyhén szólva is drágák. Feltételezem a kérdező kb van vagy 16-20 éves. Egyébként pár évet jelent pluszban ha jó a genetikád ezen a téren, de ennyi.
2015. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Napi kétszeri fogmosáson kívül fogselymezés fontos, a fogközökből való ételmaradék eltávolítása miatt. Ezután szájvíz használata is ajánlott. Az esti fogmosás legyen alaposabb, hiszen éjszaka a nyál fogvédő szerepe kevésbé érvényesül. Ugyanakkor arra is érdemes odafigyelni, hogy nem szabad túlzásba vinni a fogmosás gyakoriságát, napi kettő elegendő. A technikája szintén nagyon fontos, mindig az íny felől mossuk a fogakat, körkörös mozdulatokkal, ne sikáljunk erősen.

Ezenkívül, félévente célszerű ellátogatni a fogorvosodhoz, esetleges fogkőeltávolítás és ellenőrzés céljából.

2015. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legeslegfontosabb: félévente fogorvos. Egy kezdődő szuvasodást sokkal kevesebb foganyag veszteséggel lehet kifúrni és betömni,mintha már holdkráterek lennének a fogaidban.

És a fogkő leszedése is nagyon fontos

2015. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!