Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor ehetek tejes dolgokat?

Mikor ehetek tejes dolgokat?

Figyelt kérdés

sziasztok, kihúzták az egyik fogamat és mondták hogy ne egyek tejes tojásos dolgokat illetve ne cigizzek (alapból nem dohányzok) és ne kávézzak (kávét néha szoktam)


most mit tegyek? fáj még kicsit meg seb van ott, de szedek fájdalom csillapítót, alig ehetek valamit nem is ez a baj csak már hiányoznak a tej termékek (ma este 20:00-kor lesz 48 órája hogy kihúzták)



2015. dec. 18. 12:51
 1/3 anonim válasza:

2-3 nap és nyugodtan ehetsz/ihatsz tejes dolgokat

nekem tegnap húzták és én is várom már hogy ilyeneket egyek de nekem mondta a szájsebész hogy 2-3 napot be kell tartani az egészségem érdekében. kitartás! :)

2015. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még egy napot ki kellene bírnod. A tejes-tojásos dolgokon kívül ehetsz addig bármi mást: gyümölcsöket, zöldséget, tészta ételeket, gabona és pékárut...
2015. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

- Az előző válaszoló tanácsából jelezném, hogy a gabonafélék és egyes pékáruk fogyasztása szigorúan tilos! Olyan termékekre célzok, melyek apró méretüek és így könnyen bejuthatnak a fog helyén megmaradt sebbe. Ez pedig gyulladást, bizonyos esetekben fertőzést okozhat.

- Tejterméket, a fog eltávolításától számított 3 napig nem ehet. ( 72 óra) ennek magyarázata az, hogy egy bizonyos baktérium (sőt a legtöbb baktérium) nagyon szereti a fehérje dús táptalajt, így, ha Ön tejterméket, ill. fehérjedús termékeket fogyaszt az eltávolitást követő 3 napban, az könnyen megtapadhat az állcsonton és az említett baktériumok, nagyon könnyen begyulazthatják, az érintett területet.

2016. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!