Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Műtét kell vagy sem?...

SOS! Műtét kell vagy sem? Minden lent.

Figyelt kérdés

[link] sziasztok!

Nagyon elvagyok keseredve mivel a bal oldali szemfogam bent van az inyemben ferdén mint ahogy ezen a képen is (csak ez a bölcsességfog), de a tejfogam még megvan. Nos, én arra lennék kíváncsi, hogy ez a szemfog ha kihúzatom a tejfogam kijön magától vagy műtéttel? A fogorvosom nem akarja kihúzni a tejfogam, de ha van rá esély, hogy kijöjjön műtét nélkül akkor keresek egy indokot, hogy húzza ki xy probléma miatt. Az telejesen mindegy, hogy ferdén jönne ki mivel fogszabályzás előtt állok (vagyois kezdenénk ha kijönne végre a fog). Nagyon félek, hogy nincs rá esély, hogy kijöjjön.:(

Előre is köszönöm a válaszokat! !


2015. dec. 21. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is,csak nekem a jobb alsó szemfogam nőtt jóval lentebb mint a többi,benne az ímyemben,kissé ferdén. Az én orvosom azt mondta a röntgen után,hogyha nem zavar az evésben és nem okoz esztétikai problémákat,akkor nincs vele teendő.
2015. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem a fogszabályzó miatt muszáj kijönnie.
2015. dec. 21. 00:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A csontfogak eleve kijönnek a tejfogak meg maguktól kiesnek mikor jön a csontfog. Józan paraszti ésszel, ha belegondolsz, ez így működik, mióta világ a világ. Ha az a fogad nem jó irányba nő, vagy nem nő, akkor a kis tejfogad nem sokat oszt vagy szoroz az útban.
2015. dec. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, hogy ferdén nőtt, felkerült a fogszabályzó, kihúzták a tejfogamat és műtéti úton a csontfogat is hozzákötötték a fogszabályzóhoz, mert magától az onnan nem mozdult volna el semerre sajnos.
2015. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez esetfüggő: van amikor kell segítség a maradónak, van amikor nem (ez utóbbi gyakoribb). Az állcsont alakja például nagyban befolyásolja a dolgot (pl. cumizástól gótikus szájpad és szűk fogív miatt a szemfog megrekedhet). Röntgen alapján az orvos ezt el tudja dönteni és meg tudja jósolni hogy hogyan fog kijönni az a maradó.

Azt felejtsd el hogy átvered a fogorvost, nem fog menni. A foghúzás szükségességének megítélésére neki elég ha ránéz a fogra/röntgenre, a beteg panasza keveset nyom a latban. Azt mondod hogy fáj, de ő nem lát erre indokot (szuvasodást, gyulladást...) akkor tudja hogy csak lódítasz. Nem mellesleg a tejfog tartja a helyet a maradónak, szóval idő előtt még akkor sem húzzák ki ha csonkig szuvasodott.

2015. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!