Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog begyulladt?...

Gyökérkezelt fog begyulladt? Hogy döntsek? Mit válasszak? Mit tegyek, hogy ünnepek alatt ne legyen gond?

Figyelt kérdés

Néhány hete, egy fogam mellett az inyen, egy kis pukli jelent meg, ebből sárgásfehér kevés valami ürül, majd egy pici vér.

Elmentem vele az ügyeletre, hogy ünnepek alatt ne legyen gond. Megröntgenezték, az orvos a következőket mondta:

Én ezt a fogat nem vállalom. Ezt a fogat gyökérkezelték, de a vékony gyökércsatorna miatt nem tökéletes, most begyulladt, a szerencse az, hogy ki tud ürülni.

ünnepek után, menjek valami nagyon speciális magánrendelésre, ahol speciális eszközökkel esetleg tudnak segíteni, de felesleges, mert úgyis az lesz a vége, hogy ki kell húzni.

Vagy (közben kiderült, hogy ki volt a gyökérkezelő) menjek vissza K.E.-hez, ő mindenben lát fantáziát, talán még kezd vele valamit.

Vagy menjek egy másikhoz, J. L.- akinél mostanában jártam, aki biztosan, egyből kihúzza.

Szóval: 1. különleges drága magánrendelés, ami valamit tenne, de a végén ki kell úgyis húzni 2. Vissza a régi orvoshoz aki nem húzná ki valamit csinálna vele 3. simán ahhoz aki egyből kihúzza.

És a másik:

megkérdeztem hogy addig nem lesz e gond, mire ő, szeretne egy kis gyógyszert szedni? - és így írt fel antibiotikumot, de útána már úgy mondta hogy szedjem. Most szedjek vagy ne szedjek és egyáltalán hogy döntsek, mire számíthatok a következő másfél hétben amíg biztosan nem tudok orvoshoz menni. Bárcsak válaszolna valaki, hozzáértő és kedves.



2015. dec. 24. 08:02
 1/4 Yolo2 ***** válasza:
Nos szerintem mindenképp kérd ki több fogorvos véleményét is, illetve akár szájsebészetet is meglátogathatsz, azonban nem várnék vele sokáig, ugyanis a gyulladás hamar kizárhat minden más lehetőséget (a húzáson kívül).
2015. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos ünnepek alatt korlátozottak a lehetőségeim, sőt még ünnepek között is. Pedig direkt ezért mentem el, ünnepek előtt, rossz hogy az ügyeletes semmit nem csinált vele.
2015. dec. 24. 17:37
 3/4 anonim válasza:

Mi lett végül ezzel a foggal?

Hasonlóan jártam, ünnepek előtt fájdult meg egy novemberben tömött fogam, dec. 22-én kiidegelték, nem tettek bele tömést, mondván tisztulnia kell. Egész ünnepek alatt így volt, újévre már pokolian fájt. Jan. elején mentem vissza, azóta két naponta jártam tisztításra, antibiotikumot szedtem, szerdán megpróbált az orvos ideiglenes tömést betenni, majd mivel továbbra is iszonyatosan fájt, már az állkapcsom is, pénteken kihúzta. Azóta itthon ülök, feldagadt, gyulladt és fájó ínnyel és arccal, nem tudom mi lesz. Remélem te jobban jártál!

2016. jan. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én érdekesen jártam. Azaz zóta sincs semmi sem. Volt itthon propolisz, korábban sohasem használtuk semmire de sok jót olvastam róla. természetes antibiotikum és ilyenek, este bekentem vele azt a kis göböt, másnap reggel, nem az volt, hogy hozzáértem és kijött a sárga, hanem nem igazán akart kijönni, meg is ijedtem mert korábban olvastam hogy mire használják a méhek, lezárni a kaptárt stb. fogkefével addig piszkáltam a felületét míg ki tudott ürülni, és elmúlt és többet azóta sem jött vissza.

Most így igazán nem tudom, hogy mi a gond azzal a foggal, érezni azóta ott semmi bajt nem érzek pukli sincs.

Most a legnagyobb gondom, hogy nem ismerek jó fogorvost, akiben megbízok, aki jó és felelős döntéseket hoz, és megfizethető.Keresgélek..

2016. jan. 17. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!