Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ebből lehet ínybetegség vagy...

Ebből lehet ínybetegség vagy feleslegesen izgulok?

Figyelt kérdés
Nagyon gyanakvó vagyok. Novemberben voltam fogorvosnál az iskolával, ott azt mondták, hogy rendben van. Általában nem gyullad be vagy vérzik az ínyem. Nincsen lyukas vagy tömött fogam sem, és maradandóak közül sem esett ki soha. Azonban, ha összekopogtatom az alsó és felső fogsoromat, akkor a felső, középső metszőfogam egy icipicit megmozdul, de persze szemmel nem látható. Csupán, ha épp, hogy hozzáérintem az ujjamat, akkor érzem. Az alsó középső metszőfogam pedig sárgás(lehet, hogy elszíneződés). A biztonság kedvéért már van időpontom Január 6-án fogkő leszedésre, hogy azok a fogaim is fehérek legyenek. Reggel és este mosok fogat, és szájvizet is használok, bár arra mostanában szoktam rá. Régebben volt jellemző, hogy esténként már nem mostam fogat, de vissza szoktam rá. A többi fogammal nincs baj, és az ínyem sem fáj. Bocsánat, hogy ha hülye a kérdés, de jobb előre félni, mint később már sírni miatta. Minden választ köszönök!

2015. dec. 31. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Én inkább arra gondolnék hogy megterhelődött az a fogad, ezért érzékenyebben reagál. Normál, szabályos harapásban egyébként a metszőfogak nem érnek össze. Ezen lehet segíteni harapásemelő sínnel (fogszabályzáson foglalkoznak ilyesmivel): [link]

Addig is pihentesd a fogat.

2015. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából nem hittem volna, hogy ez lehet a baj. A felső fogsorom valóban ránehezedik az alsóra, alapállapotban is.
2015. dec. 31. 16:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy a metszőfogak.
2015. dec. 31. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!