Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi fáj jobban? A hátsó legnagy...

Fannuska04 kérdése:

Mi fáj jobban? A hátsó legnagyobb fog kihúzása vagy a rendes fog tömése?

Figyelt kérdés

A hátsó legnagyobb fog kihúzása vagy a rendes fog tömése?

Azér kérdem mer van egy lyukas fogam hátul és apukam azt mongya h tejfog anyukám meg hogy rendes szerintem is rendes és eléggé félek a fogtöméstől szval lehet h jobb lenne ha tejfog lenne nem toom kicsit beszari vagyk :D



2016. jan. 3. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogtömés érzéstelenítés nélkül is megúszható, húzásnál mindig adnak érzéstelenítő injekciót.
2016. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem már három nagy fogamot húzta az én fogorvosom és nem adot injekciót utálom ot de már ninncs :/
2016. jan. 3. 12:34
 3/8 A kérdező kommentje:
más* :D
2016. jan. 3. 12:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejfogaknál nem mindig adnak érzéstelenítőt (a barbárabb dokik persze). Menj dokihoz, és kérj érzéstelenítőt. Nekem volt tömés és hátsó fog húzása is. Egyik se fájt.
2016. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Roszul tettem fel a kérdést mer a legnagyobb tajfog kihuzása :)
2016. jan. 3. 12:58
 6/8 A kérdező kommentje:
A hátsó fogat már nekem is húztak lehet jobban örülnék ha tejfog lenne és húzni kéne mert a töméstől iszonyatul félek...
2016. jan. 3. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 6 éves akkor a leghátsó fogaid (mindegyik) már maradófogak. Ha meg még nem múltál el 11-13 éves, akkor még számíthatsz rá hogy a jelenlegi leghátsó fogaid mögött még fog jönni egy fog (sőt 2 is ha a bölcsességfogat is beleszámoljuk).

Tapasztalatból mondom hogy a gyerekeknél a szuri említése az esetek 90%-ában kiveri a biztosítékot. Annak ellenére hogy a szuri pont az érzéstelenítésre kell, sokszor a fájdalommal kötik össze: kell a zsibbasztó > akkor tuti fájdalmas lesz > a szuri is fájni fog - a francokat ez nincs összefüggésben. Ezért inkább nem kérik és a kellemetlen kezelés után elfelejtik hogy meg lett volna a lehetőségük.

Az meg a másik dolog hogy elég veszélyes ha a gyerek a beadás közben gondolja meg magát és elkapja a fejét vagy elkezd csáponi. Ha félremegy a tű eltalálhat egy ideget vagy vénát, sőt olyanról is hallottam már hogy átment a gyerek arcán aztán az orvos kezén.

Annyit akartam ezzel hogy ha nem is kérdezik meg, de te szeretnél érzéstelenítést, akkor szólj bátran és határozottan. 3-ig számolsz és már túl is vagy a nehezén, utána meg már úgysem fogsz érezni semmit és szépen be lehet tömni azt a fogat. Foghúzásnál is lehet 100%-osan érzésteleníteni, de hidd el erre nem lesz szükség.

2016. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bíztató :D
2016. jan. 3. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!