Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogínygyulladásom van,...

Ha fogínygyulladásom van, akkor puha fogkefe használata ajánlott fogmosáskor, vagy a kemény?

Figyelt kérdés
Eddig én átlagosan keményet használtam (nem tudom, mi a pontos megnevezése), mert azt gondoltam, minél keményebb, annál jobban leszedi a lepedéket. De most vettem egy sensodune fogkefét, ami meglepően puha, és nem értem, hogy így hogy lehet hatásos, márpedig ők biztos tudják, hiszen ők az érzékeny fogakra specializálódtak a fogkrémeikkel is.
2010. márc. 26. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A dokik szerint kimondottan a puha sörtéjű a jó ínygyulladáskor, mert a kemény az méginkább irritálja a az amúgy is gyulladt íny. Nekem a Meridolt ajánlották. Drága, de nagyon jó.
2010. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én pedig évek óta gyermekfogkefét használok,az olcsóbbak közül,és azóta(mivel mindenhova befér)még nem volt rossz fogam.Tehát hatékonyabb,hiába puhább.Kalcium és C-vitamin fogyasztását erősen fontold meg!
2010. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
...És hogy a kérdésre is válaszoljak,egyértelműen a puha ajánlott!
2010. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem a közepes a jó és az én fogorosom egyszer azt is mondta, hogy a kis fejű fogkefe a jó.
2010. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!