Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni hasonló...

Gyökérkezelés utáni hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kedves válaszolók! Decemberben sajnos rosszul sikerült ráharapnom egy fogamra, ami akkor fájdalommal járt.2 napra rá bementem a körzeti orvoshoz aki azt mondta, hogy tesz bele gyógytömést és meglátjuk kell e gyökérkezelni. Sajnos (és bár a fájdalom nem volt erős) azt mondta inkább gyökérkezeli, később úgy is kellene. Ezt követően gyógytömés (a fájdalom enyhült majdnem el is múlt némi érzékenység jellemezte), majd rá egy hétre amikor kontrollra mentem azt mondta meg is csinálja a gyökértömést (röntgen alapján sem látott semmilyen problémát). Mivel nagy panaszaim nem voltak fájdalmaim pedig egyáltalán nem jelentkeztek hagytam. Azóta eltelt kb 2 hét, a tünetek lényegében enyhülnek de lassan, a tompa nyomást még mindig érezni a foggyökér csúcsánál, néha némi görcsösség és érzékenység is jelentkezik (semmi ami kibírhatatlan vagy gyógyszert igényelne), de lassú. Több helyen olvastam, hogy 2-3 napra rá meg kellene szűnnie jó esetben mindenféle panasznak. Valaki tapasztalt hasonlóan hosszú gyógyulást? Mennyi ideig érdemes várni a végleges gyúgyulásra? Ha a gyökértömés megvolt lehet-e újra kezelni?

2016. jan. 22. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a gyökértömés megvolt, lehet újra kezelni, egy darabig persze. Megismételhetik a gyökérkezelést ha nem lett tökéletes, vagy csinálhatnak resectio-t (levágják a gyökércsúcsot és a gócot). Ezeket mind lehet ismételgetni párszor. Legrosszabb esetben ki lehet húzni, helyére implantátumot ültetni.
2016. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért remélem a szájsebészet elmarad, 2 hete a röntgen nem mutatott rendellenességet, és az ínyemmel sincs egyébként semmi baj (gyulladás, gennyes kitüremkedés, esetleg fájdalom). Viszont ez a hosszú gyógyulás már felőröl, van aki azt mondja már meg kellett volna gyógyulnia, van aki azt mondja hogy 2-3 hét alatt jött helyre.
2016. jan. 22. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!