Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj az egyik tömött...

Nagyon fáj az egyik tömött fogam, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Decemberbe lett betömve az egyik fogam, amin hatalmas lyuk volt, doki is úgy állt hozzá, hogy "megpróbálja" betömni. Tömés előtt csak akkor fájt, ha belement az étel vagy a hideg-melegtől.

Mondta, hogy pár óráig érzékeny lesz. Amint haza értem és kiment az érzéstelenítő olyan erős, kegyetlen fájdalmam volt, amit senkinek se kívánnék. De másnapra csillapodott és szépen lassan el is múlt. Gondoltam, hogy biztos megbolygatta és attól, de hőemelkedésem is volt, szóval be is gyulladhatott.

Eltelt azóta 2 hónap és ismét fáj pár napja, nem olyan erősen, mint akkor, de eléggé hasonlóan kínzó fájdalmat érzek a gyökérbe. Hőemelkedésem nincs. Algoflexet szedek, ami csak enyhíti, van mikor nem is hat főleg esténként. Ma nem rendelt a doki, holnap szaladok hozzá. Családba mindenki azt ajánlja, hogy húzassam ki, legalább nem szenvedek vele többet és az nem is fáj annyira, mint a gyökérkezelés, meg bal oldalt felül és hátul van, esztétikailag se gond.

Mondani fogom, hogy a húzást választom, de lehet, hogy rábeszél az fogidegélesre? Milyen, amikor egy tömött fogat gyökér kezelnek?

Nem akarok szenvedni, legyek túl az egészen. :(


2016. febr. 4. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne huzasd ki, gyökérkezelés nem fáj, mivel elérzéstelenítenek. Az egy fontos rágófog, és a foghiány a későbbiekben gondokat okoz.
2016. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Milyen gondot okozhat? Én még nem hallottam ilyesmiről, pedig sok ismerősömnek van hiányzó foga és még sincs gond.

Volt már fogam gyökér kezelve, érzéstelenítő ellenére is elég kellemetlen volt, meg nem egy alkalmas dolog a kezelések és annyiszor kell átesni.

plusz el is ronthatja és újra csak a szenvedés :(

Meg elég bizarr, hogy tömést is fel kell nyitni, fúrni nem tudom mit fog csinálni vele, de már a hideg kiráz tőle.

Nem igaz, hogy nem látta a doki, hogy tömés előtt ki kellene idegelnie.

2016. febr. 4. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem fog fájni a gyökérkezelés. Az érzéstelenítő használni fog,kicsit kellemetlen lehet de nem fog fájni.

És ezt most egy olyan mondja aki halálosan fél a fogorvostól.

A gyökérkezelés sokkal kellemesebb mint a foghúzás.

2016. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ez megnyugtató :)

voltam rengetegszer fogorvosnál, többnyire tömésre mentem, injekció volt a fájdalmas a többi nem

de mint most így még soha nem féltem..

2016. febr. 4. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Simán belehet gyulladva és akkor a húzás is szörnyen fájdalmas lesz.Na meg utána az arcod is feldagad,nem fogsaz tudni enni,beszélni se nagyon akár 1 hétig.

Míg a gyökérkezelés maga lesz a megváltás.

Szépen kifúrja,ha nagyon gyulladt akkor max csak kitisztitsa először,majd mikor legközelebb mész akkor is kitísztitsa és rak bele ideiglenes tömést és csak utána a véglegeset.

És mivel az a fog hátul van,nem is lennejó ha elveszítenéd. Hidd el nagyon kellemetlen hogy ha onnan hiányzik egy rágófog.

De először gondolom elküld fogröngenre hogy megtudja mondani mennyire gyulladt.

2016. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ. :)

Csak abban reménykedem, hogy holnaptól fájdalom többé a múlté.

2016. febr. 4. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérd meg hogy írjon fel neked Cataflam-ot :)

Erős gyógyszer,de a fájdalom elmúlik :)

2016. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A foghúzás sem vészes. Elmentem egy TB-s orvoshoz tényleg szuvas volt az a fogam, aztán berakott egy ideiglenest amíg a többi fogammal foglalkozott, majd közölte hogy már nem lehet megmenteni mert közben mégszuvasabb lett.


Aztán kihúzta. Jó mondjuk csak 1 fog minusz de akkor is, bánom hogy nem mentem magándokihoz vele, ott tuti csináltak volna vele valamit hogy megmentsék.


Feleslegesen ne húzasd ki, nézettesd meg valami magánorvossal.

2016. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

megszívtam, mert hétfőig szabadságon van sajnos, így szenvedhetek még, de mondjuk most elég jó éjszakám volt, remélem így marad. :)

TB-hez járok, ügyes doki amúgy, ha éppen nincs rossz kedve, szerintem nem fogja kihúzni.

ügyeleten meg tuti kihúznák, magánt meg nem engedhetem meg magamnak..

2016. febr. 5. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!