Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fognak csinálni a fogammal?

Mit fognak csinálni a fogammal?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogszabalyzason, es mondtak hogy elkezdett az egyik fogam szuvasodni. Kertem idopontot es elvileg betomik. Hazamentem es megneztem, es (a felso fogsoromnal a legelso fog elol) belul tenyleg egy kis helyen kicsit mas szinu.

1.szerintetek betomik?

2.a fogtomes faj?

3. Mit fognak pontosan csinalni?

Eleg felos vagyok, igy szeretnem tudni, hogy mire szamitsak. :) Elore is koszonom a valaszokat!!! Tovabbi szep estet mindenkinek!


2016. febr. 8. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fáj a fogtömés nem vészes és hidd el az jobb, ha sokáig vársz tönkremeg és a húzás már rohadtul fog fájni.
2016. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Ha a doki azt mondta, hogy betömi, akkor betömik.

2. Ha időben észreveszik, és még kisebb a szuvasodás a fogban akkor nem igazán fáj, inkább csak kellemetlen. De adnak helyi érzéstelenítést, így semmit nem fogsz érezni. Ha már nagyon durva a szuvasodás, ha gócos a gyökér, akkor akár foghúzás is lehet a vége. De a te esetedben nincs szó erről.

3. Nagyjából ez fog történni.

-beülsz a fogorvosi székbe, kinyitod a szádat.

- doki belenéz, esetleg egy kis hegyes szerszámmal megnézi, hogy mekkora a szuvasodás a fogadban. (ez nem fáj)

- ha kicsi a lyuk, akkor előbb ad egy érzéstelenítést, majd a kis lyukat kifúrja picit nagyobbra, hogy ki tudja rendesen tisztítani a fogadat belülről. Ez annyiból áll, hogy ha kivan fúrva akkor vizet spriccel belé ami a bent ragadt ételmaradékokat és egyéb dolgokat kimossa.

- ha úgy látja, hogy a gyökér ép, nincs gyulladásban, szépen betömi.

2016. febr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szepen koszobom a valaszokat!!!!! :) :)
2016. febr. 9. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Betömik

nem fog fájni

2016. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!