Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az antibiotikum segíthet a...

Az antibiotikum segíthet a fogamon?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hete tömött fogam,ami nagyon fáj. Ma mondtam a dokinak,hogy szeretném ha gyökérkezelné, de elég nagy "kanyar" van a gyökeremben,így azt mondta,nem biztos,hogy lehet kezelni.

Arra,hogy megkopogtatta a fogamat,nem fájt, hidegre se,melegre se és nyomásra se fáj, "Csak úgy" magától fáj ,de nagyon.

Írt fel antibiotikumot,mert szerinte ha a kopogtatásra nem fáj,akkor nem is fájhatna.. szerintetek fog ez rajtam segíteni? Borzasztó már, még a fülem is fáj tőle..


2016. febr. 16. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy az faj es nem egy masik? Volt mar eset.
2016. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig sem fájt másik,sőt ez sem fájt a tömés előtt. Most attól ,hogy ez be lett tömve,miért fájdult volna meg egy másik? :D egyébként van röntgen is, a mellette lévők épek,úgyhogy nem hinném hogy azok fájnak..
2016. febr. 16. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fáj, akkor lehet, hogy valóban gyökérkezelni kellene. Antibiotikum csak kb 1 hónapra viszi le a gyulladást, tapasztalatom szerint ha addig nem kezelik, akkor újra bedurran a fog.
2016. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet gyökérkezelni.. csak tudnám ha a röntgenen sem látszik semmi ami fájdalmat okozhat akkor miért fáj ennyire :(
2016. febr. 16. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
A röntgen nem mindig mutatja ki, főleg első időben a gyulladást, viszont az erős fájdalom jelzi, hogy gyulladásban van a fogad, vagy túl mély a tömés, ideghez közel van.
2016. febr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra hogy közel van a tömés ,de gondolom erre nincsen semmi megoldás ha nem lehet gyökérkezelni. Szerintem szépen lassan lemondók erről a fogamról,de már nem is érdekel mert nagyon szenvedek már.:(
2016. febr. 17. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!