Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzzák a bölcsességfogam,...

Ha kihúzzák a bölcsességfogam, hány nap fájdalomra számítsak utána?

Figyelt kérdés

Szájsebészetre nem kell mennem, ki lehet húzni.

De másik fogam miatt hetek óta gyógyszeren élek,hiába kezelik és ha ezek rendbe jönnek ,jó lenne már nem szedni semmit. Akkor inkább kérjem hogy várjon 1-2 hetet a húzással?

Nincs még fogam kihúzva és nem tudom milyen utána..


2016. febr. 20. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

1-2 nap utána maximum az fáj, ha ráharapsz valamire, de ott hátul az se jelent gondot...

De én a helyedben nem körzetivel húzatnám ki, inkább fizess érte...Én pont most klinikára járok a kontár körzetim miatt, 2x egymás után úgy megkínzott azt hittem ott halok meg, pedig nem alacsony a fájdalom küszöböm, ott se látszott rajtam semmi, csak belül éppen az ájulás kerülget

2016. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem mind a négyet kihúzták, kettesével. Az első műtétnél a fogam annyira nem akart kijönni, hogy szinte szét kellett roncsolni, emiatt utána 1 hétig szörnyen fájt, nem hatottak a fájdalomcsillapítók se. A második műtétnél nem volt komplikáció, ott másnap már ettem, 3 nap után már alig fájt.

Szóval ez a műtét menetétől és a fájdalomküszöbödtől is függ.

2016. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bölcsesség fogamat még nem húzták, de azt mondják az a legrosszabb. De ha szakember, és nem egy barom, akihez jársz, nem lesz vészes a húzás se. Egyébként már abból lehet látni mennyire ért hozzá, ahogy érzéstelenít. nekem hatalmas meglepetés volt több körzeti után, mikor normálishoz mentem, hogy nem zsibbasztják le a fél fejed, és még a tűt sem érzed, mikor beszúrja, lehet profin csinálni, de mikor naponta 20-30 ember végig megy a körzetin még úgyse fog veled foglalkozni beszúr 3 helyre is sokszor aztán mégis úgy fáj, mint az állat.
2016. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A körzetihez járok. Annyit tudok,hogy a gyökerek állása szerint lehet húzni,nem kell műteni. Viszont le van törve belőle egy darab, ami csiszolás közben tört le,szóval tartok tőle,hogy húzás közben sem fog a maradék egy darabban kijönni.. Ha közben tovább törik,olyankor mi a teendő,olyankor mit csinálnak,ezt tudjátok?

Amúgy érzésteleníteni rendesen szokott , meg úgy tűnik normálisan dolgozik, mert amivel 3 hete szenvedek,azt is rég kihúzhatta volna, de míg lát rá esélyt,úgy tűnik tényleg mentheti ami menthető.

Mindegy csak tényleg aggódom már emiatt,nem jó ennyi gyógyszert szedni és kezd már kicsit elegem lenni. Most is gyulladásban van egy fogam, ami 3 hete tömve lett, nem bírta, Aztán gyökérkezelés, kicsit jobb lett, majd az ideiglenes tömés után csak mégrosszabb lett. Most nyitva van a fogam meg már a cataflam mellé antibiotikumot szedek, de komolyan nem értem ez a fogam miért fáj még idegelés után és hogy mi esélyt lát még rá a doki ezek után.. De ő biztos tudja csak unalmas már hogy nem tudok aludni ...:D

2016. febr. 20. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire töri bele, van olyan fogó, amivel kis csonkra is rátud fogni, én is jártam már úgy. Ha nem tudja kihúzni szájsebészet és az fogja felvágni az ínyedet.

Nekem legutóbb fogfájás miatt elmentem körzetihez, elkezdte gyökérkezelni, ami megint nagyon fájt, pedig az általában nem szokott, azt mondta elmúlik éjszaka már a fejem meg a szemem is lüktetett a fájdalomtól, elmentem futni :D ami lehet a hideg miatt meg amúgy is elmulasztotta annyira, hogy tudjak aludni reggelik 1-2 órát. Gyógyszer miatt pedig másnap nagyon rosszul éreztem magam vigyázz azzal is.

2016. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Futás közben nekem sem fáj,de szerintem ezt egyszer egy egy kommentben már megbeszéltük :D rajtam nem segít mert ahogy leállok fáj ugyanúgy. Ja és próbálok spórolni a gyógyszerrel,de ha muszáj már mert sírok a fájdalomtól,akkor sajna muszáj.. :(
2016. febr. 20. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt csináltam, ahogy elmúlt a hatása jöhet a következő éppen csak letelt a megadott idő, hogy mennyi időnként lehet beszedni. nagyjából 2-3 napig ment így, aztán teljesen kiütött úgy éreztem magam, mint egy drogos, hányás után jöttem helyre. De emlékszem gyerekkoromban is volt egy ilyen, akkor is hétévégn nem akartam dokihoz menni és fájdalom csillapító miatt nem tudtam ébren maradni a suliban, hú de rossz volt az is :D biztos nem folyamatos szedésre vannak ezek kitalálva akármi is az
2016. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én csak örülnék ha elnyomna, végre kialudnám magam.. :D általában napi 1-2 elég,éjszakára mindenképp.
2016. febr. 20. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem volt fogad kihúzva akkor számíts valami nagyon rosszra és akkor nem lesz annyira rossz... :) Ez emberfüggő, hogy ki hogy bírja. Maga az érzés rossz, hogy rángatják, cibálják és mozog vele a fejed, de ha jól be vagy érzéstelenítve akkor nem fáj, csak kellemetlen.

Az, hogy hány nap fájdalomra számíts nagyban függ az orvosodtól, hogy mennyire invazív ahogy dolgozik, lesz-e műhiba (bent maradt csontszilánk, felülfertőződés, stb).

Nekem volt egy impaktált, félig csontban lévő fekvő bölcsességfogam amit majdnem 1 órán át műtöttek ki, két darabban. Utána 2 napig napi 3 advilon éltem (nekem a cataflam egyáltalán nem hat, pedig felírták utána, de mint halottnak a csók), mert a köztes időkben eléggé fájt, de szerencsére ez hamar elmulasztotta. Utána viszont semmi nem volt. Egy hét után mentem vissza varratszedésre, onnantól meg már ettem is azon a felén. Csak a sebre kell vigyázni az első 48 órában, hogy ne menjen oda semmi illetve ki ne mosd a vérdugót (ami ilyen fehéres réteg a seb tetején).

2016. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!