Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalmas ha szájsebészeten...

Fájdalmas ha szájsebészeten kivágják a bölcsességfogat?

Figyelt kérdés

Nos, bővebben arról lenne szó, hogy a bölcsességfogam fele a másik alatt van, szóval valószínűleg csak szájsebészeten tudják majd kiszedni. Láttam videót arról, hogy zajlik egy ilyen "műtét", és kicsit megijedtem.

Mikor tömik a fogamat (érzéstelenítővel), akkor is szokott néha fájni és félek, hogy mi lesz mikor szikével vagdosnak a számban.

Akinek van ilyen tapasztalata annak a válaszát megköszönném.



2016. febr. 29. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ferdén nőtt bölcsességfogamat kínlódták ki, de nem éreztem semmit. Bár nekem csak egyszer fúrták a fogam, de akkor érzéstelenítés nélkül sem éreztem.
2016. febr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fáj. Erősen el van zsibbasztva.
2016. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor fúrták a lyukas fogaimat az jobban fájt mint mikor kivagdosták a bölcsességfogaimat. Igaz utána ez legalább egy hétig fog fájni és szedni kell rendszeresen fájdalomcsillapítót :D
2016. márc. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tegnap műtötték ki a bal felsőt januárban a jobb felsőt!!Hát a tegnapi nem volt leányálom ,1 óra 40percbe telt mire ki tudták küszködni a fogamat,nagyon fent volt.Egyiknél sem éreztem semmit mert annyira elzsibbadztják,hogy lefittyed a fél arcod :-) csak tompán érzed a dolgokat,ahogy matatnak de éles fájdalom nincs.Ami kellemetlen hogy nagyon szétfeszítik a szádat,nekem a múltkori is nagyon bedagadt de ez a mostani most iszonyúan,mert nagyon sokat kellett csontot fúrni,meg nagyon fent volt.Jegelem kaptam antibiotikumot,kb a 3.nap kezd majd lappadni.De hidd el nem fájt,nálam jobban szerintem senki nem félt,de tényleg semmit nem lehet érezni.Utána 2nap gázos de szedni kell a fájdalom csillapítót és ennyi.Bátorság!!! :-)
2016. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Pontosan ilyen tapasztalatom nincs. De nekem tegnap fog inplantàtum beültetèsem volt. Konkrétan ez egy műtét ami azzal kezdődik hogy felvàgjàk a fogínyt és utánna a csontba fúrnak egy jókora fèmből készült mű gyökeret. Aztán varrással fejeződik be . semmit sem éreztem. A doki jól elzsibbasztott kb 4 szurival. Szóval gondolom ha téged is jól elzsibbasztanak akkor semmit sem fogsz erezni. Csak ügyesen. :)
2016. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2 alsó bölcsességfogamat vették ki 2 éve. Amikor az alsó fogaimmal csináltak valamit mindig éreztem, viszont a bölcsességfog kivételt nem. Jó cuccot adnak. De miután kiment az érzéstelenítő hatása azt hittem meghalok már sírtam a fájdalomtól. A műtét utáni 2-4 nap fáj. Ez függ a fog helyzetétől, hogy tudta kivenni az orvos, mennyire nehezen stb. Mert nekem az egyik fogamat nehezebben tudta kivenni, az jobban fájt utána, enni is csak a műtét utáni 2. napon tudtam. De a másik fogamnál már aznap este tudtam enni egy kis levest, vagy szőlőt.

Aludni viszont csak úgy tudtam ha bevettem a cataflamot + lejegeltem. Meg az első napokban alig vártam hogy leteljen a 4 óra és újra bevehessem a fájdalomcsillapítót

2016. aug. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!