Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 19 éves vagyok, és csak 4...

19 éves vagyok, és csak 4 csontfogam van, az összes többi tejfog. Mikor fognak kicserélődni?

Figyelt kérdés
Mikorra fognak kicserélődni? Honnan tudhatom meg hogy van-e alatta új fog?
2016. márc. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
FOGORVOS
2016. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja: FOGORVOS. Ő tud röntgent csinálni amin látszanak a maradó csírák - bár kétlem hogy meglennének ha tényleg tejfogaid vannak.

Szerintem csak nem emlékszel rá hogy kiestek vagy lehet hogy a fogorvos szedte ki úgy hogy észre se vetted. Csak gondolj bele: tejfogból 20 darab van, maradóból pedig 32. A 32-ben benne van a 4db bölcsességfog is, amiknél tényleg gyakori a csírahiány. Viszont így is marad 28 fog, amiből max. 20 db lehet tejfog, a többi 8 mind maradófog. Magyarul 8 olyan maradófogadnak kell lennie ami tejfogváltás nélkül nőtt ki leghátul - hacsak időközben nem húztak ki maradófogat.

Fogzás és fogváltás menete: https://www.youtube.com/watch?v=hwY2uGK1AU0

2016. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 18 éves múltam, de nekem már csak egy tejfogam van (jobb felső 3-as). Nekem a maradandó fog sajnos mögötte van nem tudom hány fokosan ferdén, de ki tud nőni. Ezt röntgen felvétel is igazolta. Szerintem röntgeneztesd meg és ott biztosan minden kiderül!
2016. máj. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!