Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nincs rossz leheletem...

Ha nincs rossz leheletem akkor neha miert erzek kellemetlen szajizt? Vagy a rossz szajszag es szajiz nem mindig jar egyutt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 8. 13:38
 1/3 A kérdező kommentje:
A nyelvem hatulja eleg lepedekes de fogkefevel vagy nyelvtisztitoval nem tudom leszedni mert elkezdek oklendezni. Azt hallottam, h ha natur joghurtot eszek az leviszi ? Ha igen eleg ha 3-4 napig eszek joghurtot?
2016. márc. 8. 13:41
 2/3 anonim ***** válasza:

A tipikus rossz szájíz főleg folyadékhiány vagy ásványi anyag/vitamin hiány miatt van. Naponta legalább 2-2,5l-t kellene meginni, akkor is ha nem vagy szomjas. De ha van amalgám tömésed vagy fém alapú fogpótlásod, az is okozhatja.

A szájszagot saját magadon nem érzed. Vagy másik embert kell megkérdezni, vagy nyálmintát kell venned a nyelved hátsó részéről. A nagyon erős szájszag szisztémás betegségre utal: reflux, cukorbetegség.

2016. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
onnan tudom, h nincs rossz szajszagom h mar ra leheltem vkire akiben megbizok es azt mondta h semmit nem erez
2016. márc. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!