Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A szám sarkában a bőr miért...

A szám sarkában a bőr miért szárad ki mindig?

Figyelt kérdés

És csak a jobb sarkában. Úgy néz ki hogy picit fehérebb a bőr és elenyésző mértékben hámlik, de szinte le se jön, csak olyan esztétikai látványt nyújt.

Illetve most meg úgy ki van száradva, hogy ha sokáig van csukva a szám és egyszer csak kinyitom, akkor széthúzza a bőröm az a rászáradt izé. Egyébként van a felületén ilyen kis vacak amit körömmel le tudok húzni ha ügyes vagyok, mint pl egy gyógyulóban lévő seb tetejét. Csak ha ezt lehúzom, akkor alatta nem szakad fel, mint a sebnél, hanem majdnem normális, csak aztán újra visszajön.

Mit lehet ezzel kezdeni? És mitől van?



#száj #bőr #száraz #hámlás #sarok #sebesedés #száj sarkja #szétfeszül
2016. márc. 12. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

én is ilyennel küzdök, csak bal oldalon :( elvileg lehet vérszegénység, fertőzés (más után ittál a pohárból), meg vitaminhiány miatt.

én is csak most kezdem kezelgetni, de amúgy multivitamint szedek, bekenem betadine kenőccsel, vagy ha az nem jön be, körömvirág krém vagy bepanthen.

2016. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy vérszegény vagyok, nem tudom mik a tünetei, de ha nemcsak ez, és nekem csak a számmal van baj, akkor nem vagyok az. :D

Vitamint szedek én is, egyik nap multivitamint, másik nap C vitamint (van kétféle és így beosztom).

Szóval a vitaminhiánynak sem adok sok esélyt.

Kipróbálom a kenőcsöket, ha van itthon egyáltalán. :D

Köszi a segítséget! Remélem a kenőcs helyre pofozza. :)

2016. márc. 12. 22:13
 3/6 Antalbaba ***** válasza:

Még 2 lehetséges ok: gombás fertőzés, ill. mélyharapás.

Próbáld ki a Vulnera kenőcsöt, vény nélküli, sokszor csodát tesz ilyen bibiknél!

2016. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gombás fertőzés mitől alakulhat ki?

És mi az a mélyharapás?

2016. márc. 12. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Cheilitis angularis, azaz szajzug gyulladás. Nekem is van most. Kb 1 hónapja volt előtte, és el sem tűnt még a helye, erre a héten picit legyengült a szervezetem ez meg visszatért.

Egyébként elég rossz érzés volt a jegyzeteimből diagnosztizálni a saját betegségem.😅😂

2016. márc. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a vulnera kenőcs fog segíteni nagy valószínűséggel, bármi is ez? (Csak mert fel lett már sorolva pár dolog :D)
2016. márc. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!