Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni fájdalom,...

Gyökérkezelés utáni fájdalom, lehetséges hogy nem lett jól megcsinálva? Több lent

Figyelt kérdés

Volt egy lyukas fogam, be lett tömve, tömés előtt nem, utána viszont ha keményre haraptam rá akkor belenyilalt egy ponton. A doktor azt mondta hogy harapásérzékeny biztos nem bírja az egyik ideg a tömést, gyökérkezelni kell. Szóval kaptam 3 érzéstelenítőt de mikor hozzáért a fúróval ugyanúgy éreztem mindent, szóval azt mondta nem ad többet, bekente ilyen pasztával majd pár nap múlva megcsinálta a gyökérkezelést kaptam egy ideiglenes tömést, a fúrás nem viszont amit belepakolt az fájt mondjuk közepesen a két érzéstelenítő ellenére is. Azt mondta mindent sikerült megcsinálni már nem lesz gond, 1-2 napig érzékeny lesz, majd 1 hét múlva végleges tömést kapok.


Szóval már eltelt majdnem 3 nap, és nem tudok enni azon az oldalon, ha hozzáérek az ujjammal ahol az ideiglenes tömés van már az fáj és belenyilal, nem hogy ha kaja ér hozzá, ha a felső fogaim érnek hozzá az is fáj. Ez azért szerintem már nem érzékenység, és már több mint 2 nap telt el, valaki tud valami javaslatot mondani? Azt mondta hogy nem volt begyulladva.



2016. márc. 23. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj vissza, nyissa meg és tisztítsa át újra.De most gyógytömés van a gyökérben az ideiglenes alatt?
2016. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem tudom. Ez most megint legalább 2 injekciót jelent? Hihetetlen 1 hét alatt már akkor több mint 7 injekciót kapok, nem is ezzel van a baj, hanem hogy utána 1-2 napig a számat nem bírom kinyitni mert olyan mintha izomlázas lenne meg fáj az állam tőle.
2016. márc. 23. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem akarsz szenvedni... bár elméletileg már nem kellene fájnia, de sajnos, előfordul. Ne hagyd véglegesen betömni, ameddig fáj. Ha kell, naponta tisztítsa át,meg, gondolom tett vagy tesz bele gyógytömést. Arra számíts, hogy az nagyon tud feszíteni.
2016. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De bírom, hogy nem fáj a fogam csak elmegyek a fogorvoshoz egy másik indokkal, kiderül hogy hát van egy lyukas fogam, betömi elkezdődnek a fájdalmak majd minden kezelés után egyre szarabb és szarabb a helyzet, már most ott tartok hogy ami nem is fájt fogam, már gyökérkezelve lett és még az is el lett b*szarintva már rágni sem tudok, az állam az érzéstelenítő miatt be van dagadva egy ponton és akkor gondolom ha már az érzéstelenítők után is éreztem a kezelést amikor nem fájt, akkor most hogy kicseszettül fáj most meg érzéstelenítővel is összehugyozom majd magamat. Remek. Most a doktor a kókler vagy én nemtudom, létezik hogy ő mindent jól csinál?
2016. márc. 23. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát...azt te tudod, milyen a doki, vannak kóklerek is. Ha úgy látod, nem tud mit kezdeni veled, menj másik dokihoz. Ez maszek vagy körzeti?
2016. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Körzeti.
2016. márc. 23. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Na jobb már?
2016. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tegnap kenyérevés közben, átkúszott egy kis darab a fájós oldalra és ráharaptam, 3 órán át úgy fájt hogy fájdalomcsillapítót vettem be, reggelre elmúlt ez a nagyon erős fájás, de visszatért a régi amiről eddig is szó volt hogy nyilal ha hozzáérek kézzel. Fel szerettem volna hívni a rendelőt de nem veszik fel, elég gáz lenne ha már most elmentek volna szünetre. Közben eszembe jutott, hogy biztos bekente valami krémmel, mert 2 napig olyan keserűt éreztem a számba, minden evésnél meg úgy véletlenszerűen is, hogy tuti valami gyógyszer volt.
2016. márc. 24. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta? Remélem, legalább a fájdalom elmúlt. Hasonlóan jártam amúgy én is, volt egy lyukas rágófogam, ami minden tömés után egyre érzékenyebb lett. A gyökérkezelés után aztán annyira, hogy csillagokat láttam. Kihúzták, most várok implantátumra.
2016. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy szépen elmentem magán klinikára és megcsinálták normálisra, habár nem lehet ledugni teljesen a kis szálakat mert megakad valamiért a doktornő kétszer is nekifutott, így kell majd kontroll röntgenre járni évente nehogy begyulladjon. Így utólag kár volt gyökérkezeltetni egy barbár SZTK-ssal, mert opciók hada tárulkozott elém egy magánrendelőben, pl cementes puhább tömésre ki lehetett volna cserélni a tömést gyökérkezelés előtt és az nem irritálta volna annyira vagy el is múlt volna teljesen. Ráadásul az SZTK-ban röntgen-re sincs lehetőség nem is értem, hogyan bizonyosodik meg róla a doktor hogy jól végezte a munkáját, csak úgy vaktába megcsinálja azt kész semmi kontroll, ellenőrzés.
2016. jún. 2. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!