Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogágy gyulladásom lenne?

Fogágy gyulladásom lenne?

Figyelt kérdés

A bal hátsó őrlő amit tömtek már alul az íny résznél mint később kiderült be volt gyulladva.

A fájdalom kihat a fogra és a foggyökérre..


Tehát ijedten elmentem a fogorvoshoz felírt klion gyulladás csökkentőt ami segített is jelentősen csökken a gyulladás és a fájdalom vettem cserszömörcés szájöblítőt és parandontax fluor mentes fogkrémet is.


Következő alkalommal rá egy hétre konstatálta, hogy a fogínyem kollektívan sokkal szebb.

Leszedte a fogkövet is.


Maga a fog kocogtatásra nem fájt a rendelőben megnézte a fogorvos is.


De (!) A hátsó őrlő alatti íny nyomásra továbbra is túl érzékeny és a fájdalom kihat a fogra és a foggyökérre.



Egy hét elteltével "ugyan el van magával"

de ha eszek és nyomás éri a fog alatti ínyt fáj..


Az esztékás fogorvosnál leesett hogy nincs röggenezés..



Az elméletem a következő..


Íny alatti fogkő és talán középstádiumú fogágy gyulladás ami a fog tartó csontszövetét támadta meg vagy akár magát a fogat is..


Mit tanácsoltok lehet hogy elmúlik pár hét múlva?


Vagy ezt a fogat már buktam...? :S


Vagy irány egy fizetős fogorvos, hogy röntgenezze felvágja az ínyemet eltávolítva az esetleges íny alatti fogkövet és/vagy gyökér kezelje vagy kihúzza..?


:S


Ráadásul épp szakdoga írás féléves zhk és államvizsgára készülés kellős közepén vagyok.. :S


2016. márc. 26. 19:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy menjek vissza az esztékás fogorvoshoz meséljem el neki hogy mi helyzet..?
2016. márc. 26. 20:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg kellene röntgeneztetni, hogy a foggal van-e baj, vagy az ínygyulladás miatt érzed, hogy a fogad is fáj.
2016. márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!