Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a "bonyolult" esetben?

Figyelt kérdés

Van 3 fogam egymás mellett ami egy ilyen "kiscsalád" lett, és elég régóta problémát okoz, gócként működik. A legutolsó az egy bölcsességfog fent, mellette van egy normális "fog", az mellett meg egy benőtt rágófog. Ez mind fent van. A fognak 6 éves koromra már elő kellett volna bújnia az összes többi előtt, de mint látjuk nálam ez másképp van.


Ezen gondolom nektek is az a kérdés merül fel, miért nem mentem el orvoshoz... ami jogos kérdés lenne, de kezdetek óta járok vele, amióta panaszt okoz!


Viszont kellően komplikált és 2 megoldási javaslat áll fenn.


Az első az amit a fogorvosok javasolnak, hogy a bölcsességfogat ott távolítsuk el (ez részemről is mindenképp megtörténik), majd egy fogszabályzóval húzassuk le a fogat. Itt felmerül nagyon sok kérdés, ugyanis ami biztos, hogy ez kb. 2 éves művelet, és kérdés hogy mikor múlna így el a góc. Illetve csak egy fogbenővés miatt két állkapocsnyi fogszabályzó...


A második, amit nem igazán javasolnak, de mivel magánorvosok így a döntés rajtam áll, maximum lehet nem az első fogorvos fogja elvégezni, hanem majd egy olyan, akinek többet ér a pénz, mint a normális munka, hogy szedjük ki azt a fogat onnan, ami be van nőve... ebben az esetben viszont kieshet a bölcsességfog és ez a rágófog közötti épp fog is, ami elvileg nem olyan "fontos", de attól még jó ha van.


Valójában én a második megoldást preferálnám, mert kegyetlenül gyors megoldás lenne, nem egy két éves mehanizmus, és még egy implantátumban is benne lennék... és így valószínűleg egyből megoldódna az a góc okozta probléma ott.


A legrosszabb eshetőség hogy kiesik az a fog, ami épp és a bölcsességfog és a benőtt között van, vagy valójában mind a 3 eltűnik onnan (bölcsességfog, benőtt fog, meg a kettő között lévő épp fog), de ha a 6-os fog pótolva lenne szerintem nem lenne egy rossz döntés nem? Jobb esetben meg megmarad az épp fog is és a kettő közé úgy megy egy implantátum...


Azt se felejtsük el hogy kellően fiatal vagyok, még ha jó régen elmúltam nagykorú.


2016. ápr. 3. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
én nem értek hozzá, de ha kiszedik a bölcsességfogat, akkor nem tud elkezdeni előbújni a benőtt fogad? mert most azért nem tud, mert a bölcsességfog rátolta a másikat, de ha nem lesz ott a bölcsességfog, akkor visszatolhatja...
2016. ápr. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elvileg ha nagyon akarna nőni, már kinőtt volna ennek ellenére is... hogy ebből mi igaz mi nem... egyelőre mindenképp csak a bölcsességfog tűnik el, aztán meglátjuk mi történik 1-2 hónap alatt.
2016. ápr. 3. 02:17
 3/4 anonim ***** válasza:

az implantátumot mindenképp kerüld el, az pont, hogy egy idegen test a szervezetedben, ami nagyon sok problémát okozhat. persze erről nem szólnak a reklámok.

olyan megoldást válassz, hogy csak rendes fog maradjon a szádban, és lehetőleg minél több.

2016. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kihúzatnám a benőtt fogat is meg a bölcsességfogat is, és hagynám úgy, ahogy van különben.


De nagyon elfogult vagyok vagyok, mert először is olyan helyen élek, ahol semmi fogászati dolog nem tartozik az ellátások közé. szóval ingem-gatyám rámenne.


Aztán meg a bölcseeégfogam 30valahány évesen próbált kijönni, akkor oldalra túrta az előttelevőt és nem találtam senkit, aki altatás nélkül kihúzta volna -bármelyiket-. Az altatástól meg féltem, mert egyszer még régebben műtét után alig sikerült újraébreszteni.

Szúval maradt az egész ahogy volt, kb 15 év múlva kiesett a oldalratolt.

2016. ápr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!