Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicsit bonyolult, de lehetséges?

Kicsit bonyolult, de lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves vagyok. Sajnos gyerekkoromban nem igazán törődtem a fogaimmal, elég hanyag duci kislány voltam, gondolom a sok édesség miatt eléggé tönkrementek a fogaim. Alakra szépek de sok be van tömve, és ha nem nyitom nagyra a szám nem vészes...de zavaró.

Szóval lefogytam 3 éve, új életet kezdtem, testépitéssel foglalkozok de a fogaimmal nem vagyok kibékülve. Vagyis van két nagyon rossz fogam amit soha nem hagytam kihuzatni mert féltem és félek is hogy ha eltávolitják elkezdenek vándorolni a fogaim és nagy hézagok lesznek a fogaim között.

Viszont az egyik már annyira rossz hogy sokat gennyezik és állandóan fogkilisem van. Tudom hogy jobb lenne tőle megszabadulni legalább ettől..mert a másikat nem nagyon látni.De félek hogy fogok utána kinézni.

Azt szeretném kérdezni hogy ma már tényleg lehetséges az hogy ha eltávolitanak egy fogat lehet a helyére beültetni egy másikat? csak a szimetria végett...hogy tényleg ne legyek foghijjas? És ha igen tudna mondani valaki egy összeget hogy mennyibe kerül és mi ennek a folyamata? Van egy elég jó fopgorvosom de nem tudom vállal-e ilyesmit?

Valakinek tapasztalat?

22L


2010. okt. 28. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van több ilyen módszer is... A egyik, hogy a mellette lévő 2 fogat lecsiszolják, és egy un. hidat tesznek rá (ezt én nem választanám), és van, hogy az üres helyre beoperálnak egy implantátumot, ami egy kis kiálló fém, ehhez pedig már tudnak építeni egy fogat, úgy, hogy ne kelljen a két szomszédos fogat lecsiszolni. Az implantátum ha jól tudom, akkor 110 000 körül van. Plusz ugye a fog felépítése, ez nem tudom, de jóval kevesebb.

2010. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudnak hidat csinálni ( a mellett lévő fogat lecsiszolják és a kettőre raknak egy egyben lévő, de két tagból álló hidat), illetve lehet beültetni is, ennek a leggyakoribb formája két üléses (azaz a két művelet között gyógyulási idő van, majd a befejezésre vissza kell menned a dokihoz). Ilyenkor az állkapocsba ültetnek egy csapot, összevarrják, megvárják, hogy meggyógyuljon és ne lökődjön ki, majd a második lépésben rácsavarozzák a fogat. Korántsem kellemes műtét, amikor mi ezt tanultuk, akkor volt 300e egy fog pótlása. Ez volt 2001-ben. Azóta nem tudom milyen irányba változtak az árak.
2010. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(11:48, nem csapot, hanem implantátumot.)


Kérdező!

Igazuk van a többieknek, a legjobb hosszútávú megoldás valóban az implant, de azért ennek feltételei vannak.

Kell hozzá megfelelő csontmennyisg és -szerkezet, ha ez nincs meg, akkor előzetesen csontpótlást kell végezni, ennek a gyógyulási ideje 4-6 hónap. Mivel neked gyulladt az a fogad, és már jó régen, könnyen előfordulhat, hogy vesztettél annyi csontot, hogy erre szükség legyen. Ennek az ára, kb. 30-60 ezer forint, de függ az anyag fajtájátó, és mennyiségétő is.

Ezen felül egy db implantátum kb. 100-150 ezer ft, de van, hogy drágább, úgy 180-200. Ennek a gyógyulási ideje újabb 6 hónap.

Az implantátumra kerül ezután egy felépítmény, nagyjából 40-60 ezer ft, és vágül erre a korona: 30-60.

Nem olcsó, de a legjobb, már ha megfelelő minőségü imp. rendszerrel dolgoznak (pl. Straumann, Astra...)

Implantátum esetében fonts a kifejezetten jó szájhigiéne, és alap, hogy ne dohányozz.

A jó minőségű implantok esetében az 5 éves bennmaradás esélye 98-99%, és sanszos, hogy életed végéig nem lesz vele gond.

2010. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!