Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elveszik a TAJ kártyát is...

Elveszik a TAJ kártyát is plusz még fizessek is? Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Elmentem fogorvoshoz, nem a körzetihez, hanem egy másik településre. Az orvos fogadott mint mindig. Eddig mindig minden ingyen volt. Most viszont a fogkőleszedesért 2000 forintot, tömésért pedig darabonként 5000 forintot kért. De akkor miért kérik a taj kártyát is? Mivel ezek benne vannak az alapellátásban gondolom fedezi a tb, illetve azt olvastam, hogy azokért az ellátásokért amik az az alapellátásban vannak nem kérhetnek el pénzt akkor sem, ha nem hozzájuk tartozom.
2016. ápr. 5. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem oda tartozol, akkor fizetned kell.
2016. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a körzeti se ingyenes.
2016. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

A taj azért kell, hogy bekerüljön a rendszerbe hogy dokinál voltál, mit csináltak.

Így van, fizetni kell ha nem oda tartozol. Van település ahol annak is fizetős, aki oda tartozik, mert nem futja ki a támogatás.

2016. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor eddig miért nem kellett?
2016. ápr. 5. 13:53
 5/11 A kérdező kommentje:

[link] vehetem ig%C3%A9nybe a fog%C3%A1szati ell%C3%A1t%C3%A1st?


Itt van leírva amit írtam

2016. ápr. 5. 13:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, akkor kérdezd meg tőle.
2016. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenhová jut elég támogatás és ha nem futja ki, akkor fizetni kell.

Sajnos ezt éljük, hogy nincs elég pénz az egészségügyben, hiába vannak a szabályok, ha képtelenek betartani, mert arra nincs pénzük, hogy fenntartsák magukat. Azok élveznek ebben előnyt akik oda tartoznak, ha tehetik azoktól nem kérnek pénzt, értelenszerűen, aki pedig máshonnan jön, ne vegye el ezt tőlük.

Egyébként a 2 és 5 ezer még egész kevés. Máshol 8-10ezernél kezdődik ilyen.

Ha máshová szeretnél járni és nem akarod hogy elkérjék a tb kártyád, akkor magánrendelésre kell menni, ott számlát kapsz. De lehet ahová mentél, az is erre váltott és olyan időben voltál pl amikor magánrendelésnek számít.

2016. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a körzetihez mentél, akkor fizetni kell.
2016. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendelési időben mentem. Akkor az is szabályos hogy számlát sem kaptam?
2016. ápr. 5. 18:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvos (háziorvosoknál máshogy van) a körzetén kívül is fogadhat beteget, ha az nem zavarja a körzeti rendelését. De ha a havi limitet túllépi a nem körzetis betegek miatt, akkor a kezelés költségét a (körzeten kívüli) betegnek kell állnia. Ennek persze feltétele hogy az orvos ne közalkalmazott, hanem vállalkozó legyen aki képes (és köteles) számla kibocsátására. A saját körzetén belüli betegeket, illetve a sürgős eseteket természetesen köteles TB szerint ellátni.

A kártyát azért kéri el, hogy az adatokat tárolhassa a számítógépén, nem azért hogy lejelenthesse az OEP-nek. Szóval a te kezelésedért nem kap plusz pénzt.

2016. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!